Ващиковський: "ЄС та НАТО повинні займатися як конфліктами на півдні, так і на сході"

  • 06.01.2016, 09:39
  • 4 143

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський обіцяє більше уваги присвятити Україні.

Слід внести корективи до польської закордонної політики — переконаний голова польської дипломатії Вітольд Ващиковський.

У вівторок ввечері польський уряд прийняв головні засади закордонної політики. Вони інші, ніж були досі — наголошує Вітольд Ващиковський:

«Змінилася ситуація, отже, повинна змінитися і політика. Слід внести певні корективи. Це вже не може бути пасивна політика, коли ми пливемо за головною течією і чекаємо на рішення Брюсселя. Ні, ми повинні бути співавторами цієї політики, особливо відповіді на ситуацію на сході. Ми повинні слідкувати, щоб Європеський Союз та НАТО займалися як конфліктами на півдні, так і невирішеними конфліктами на сході».

Документ, який ухвалено у вівторок на засіданні уряду, міністр закордонних справ Польщі представить на зламі січня і лютого, під час засідання Сейму.

На думку журналістки Марії Пшеломєц, яка веде на польському телебаченні передачу «Студія Схід», прогнози зміцнення східної політики — це добрий сигнал:

«Польща була малоактивною на східному напрямку, а також коли йдеться про створення такого лобі, яке б якимось чином підтримувало справу трішки призабутої сьогодні України, і усвідомлювало так званій старій Європі, наскільки важливим є східний фланг Європейського Союзу, а також усвідомлювало, що Росія — зовсім не біла та пухнаста, а слід дуже обережно ставитися до Володимира Путіна і не поступатися у таких питаннях як санкції».

На переконання публіцистки, напрямок польської закордонної політики, який започаткував президент Анджей Дуда, тобто ставка на тісну співпрацю держав Центральної Європи, вибрано правильно.

Джерело: Польське радіо.

Схожі новини