Передплата 2024 ВЗ

Вогненна мавпа «ставить» на дешеву нафту

А ще вона може відібрати Мундіаль у Путіна. І привести в Білий дім його симпатика... 

Яким буде 2016 рік? Непередбачуваним - оскільки живемо нині саме в такому, практично не передбачуваному світі. Утім, “поворожити на кавовій гущі” все-таки наважимося. Тим паче, події і явища, про які йдеться у цій статті, впливатимуть (більше чи менше) і на ситуацію в Україні.

Діжка нафти по... 16 доларів?

Саме до такого рівня, прогнозують експерти Royal Bank of Scotland, впаде 2016 року вартість бареля нафти. Схожі оцінки дає аналітик Goldman Sachs - 20 доларів за барель уже через кілька місяців (якщо зима в Європі й США і далі “страйкуватиме”). Утім, експерти Citygroup такого падіння не очікують, навіть припускають, що наприкінці 2016-го­­ барель марки Brent може піднятися до

60 доларів. Але в цілому всі світові аналітики одностайні: протягом усього наступного року пропозиція на ринку нафти перевищуватиме попит, і це штовхатиме ціни на “чорне золото” донизу.

Спусковим гачком, який запустив процес здешевлення наф­ти, стала сланцева революція у США. Штати перестали купувати нафту в країнах Перської затоки, і вона пішла в інші регіони світу, “обваливши” ринок. Тео­ретично надлишок нафти міг би взяти собі Китай, але він тепер споживає менше - темпи зростання уповільнилися. Попри падіння цін, шейхи не хочуть знижувати видобуток - боя­ться втратити ринки. А тут іще й тепла зима... Загалом, на світовому ринку нафти такий собі “ідеальний шторм”: наявність відразу кількох чинників, які тягнуть ціни донизу. А вже в найближчій перспективі на ринок вийдуть ще два гравці: Іран, з якого зняли санкції, дозволивши постачати нафту в Європу, і США, які скасували 40-річну заборону на експорт “чорного золота”. Іранці кажуть, навіть якщо барель впаде нижче 30 доларів, вони не знижуватимуть видобуток: краще продавати нафту за низькою ціною, ніж не продавати її взагалі.

На прю з Клінтон може вийти... «бродячий пес»

На президентських виборах у США, що відбудуться восени 2016-го, суперником Гілларі Клінтон (ймовірного кандидата від Демократичної партії) може стати ексцентричний мільярдер Дональд Трамп. Саме його зараз найбільше підтримують виборці, що мають намір голосувати за кандидата від Республіканської партії. Трамп регулярно робить неполіткоректні, як кажуть за океаном, заяви. Зокрема, сказав, що треба заборонити в’їзд до США усім без винятку мусульманам... Мільярдер також відкрито хвалить... президента Росії Путіна.

«Ніхто не довів, що Путін когось убив. Сам він це завжди заперечував”, - заявив Трамп на телеканалі АВС, реагуючи на нагадування про причетність Путіна до вбивства журналістки Анни Політковської. А в ефірі CNN Трамп висловився про Путіна так: «Він керує своєю країною і він справжній лідер, не те що в нас зараз». Дуже “тонкий” натяк на Барака Обаму...

Звідки в Трампа симпатія до Путіна? Той під час своєї прес-конференції похвалив Трампа - “яскрава талановита людина”. У Кремлі зауважили феномен Трампа і вирішили йому підіграти. Трамп каже, що “домовиться” з Путіним? Похвалимо його, аби в американських виборців склалося враження, що Трамп має рацію. Прихід до Білого дому такого “антисистемного” президента, як Трамп, - в інтересах Кремля... «Дональд Трамп - немов бродячий собака. Варто його приголубити, і він піде за вами, - пояснює політолог Стюарт Стівенс. - Путін його хвалить, значить, він любить Путіна... Це ганебно і сумно. Трамп - закомплексована людина, якій потрібні увага й похвала, чиї б вони не були”.

Чи може таке “чудо” стати президентом? На перший погляд, шанси Трампа мізерні. Якщо у фіналі президентських перегонів зійдуться Клінтон і Трамп, кажуть соціологи, то Клінтон переможе... Але тривожить те, що ні ідіотські заяви, ні компліменти Путіну не знищують рейтинг Трампа. Навпаки, цей рейтинг росте! Тож можливі варіанти...

«Забрати в Росії Мундіаль не можна залишити». Де ж саме поставлять кому?

Наприкінці лютого ФІФА (Міжнародна федерація футбольних асоціацій) обере собі нового президента. Екс-глава ФІФА Йозеф Блаттер під тиском корупційних звинувачень пішов із футболу. І потягнув за собою Мішеля Платіні, президента УЄФА (Європейського союзу футбольних асоціацій). Блаттер вважав (небезпідставно), що саме Платіні під нього “копав”. Аби Платіні не очолив ФІФА, Блаттер “злив” інформацію про скандальний грошовий переказ. Бідака Платіні так і не зміг довести, що понад десять років тому одержав від Блаттера два мільйони швейцарських франків законно...

Платіні вважався “залізобетонним” претендентом на крісло Блаттера. Якби президентом ФІФА обрали саме француза, розслідування корупційних оборудок Блаттера і його підручних мало б усі шанси на успіх. А відтак, ймовірно, у Росії забрали би чемпіонат світу 2018 року, куплений за хабарі чиновникам Блаттера... Як буде тепер? Претендентів п’ятеро: принц Йорданії Алі, голова Азійської футбольної конфедерації шейх Салман, екс-заступник генерального секретаря ФІФА Жером Шампань, генеральний секретар УЄФА Джанні Інфантіно та представник ПАР Мосіма Сексвале. Шанси останнього розцінюють як нульові, шанси соратника Блаттера, Шампаня, не набагато більші.

Якщо переможе Інфантіно, розслідування щодо того, як Росії і Катару дісталися Мундіалі 2018 і 2022 років, триватиме. Якщо переможуть шейх Салман або принц Алі, то такої впевненості немає. Хоча... Кілька місяців тому йорданець заявив: якщо мене оберуть, то Мундіалі точно пройдуть у Росії і Катарі. А кілька днів тому принц наголосив: потрібно оприлюднити всі матеріали внутрішнього звіту ФІФА щодо обставин вибору країн-господарів ЧС 2018 і 2022 років. Можливо, США, які проводять власне розслідування корупційних оборудок Блаттера, уже знайшли підхід до йорданського принца... Так чи інакше, 2016 року можемо нарешті дізнатися, чи забирають у Росії Мундіаль-2018. З одного боку, важко уявити свято світового спорту в державі, влада якої відкрито пропагує ненависть до “піндосів” і “гейропи”. Але, якщо Путін буде “слухняним” (зокрема, у Сирії та Україні), чемпіонат світу з футболу Росії можуть і залишити…

Карикатура liveinternet.ru

Схожі новини