Росія хоче законодавчо заборонити стягнення боргів кримчан перед банками України

  • 27.04.2015, 15:34
  • 814

Держдума має намір прийняти відповідний закон вже в травні.

15 травня Державна Дума РФ планує розглянути законопроект про введення в окупованому Криму мораторію на банківську та іншу супутню діяльність юридичних осіб-резидентів України, передають "Новини Криму".

На сайті Думи йдеться, що комітет Держдуми з фінансового ринку схвалив документ і запропонував прийняти його до розгляду.

Законопроектом пропонується ввести мораторій на банківську (фінансову) і супутню, в тому числі колекторську діяльність юридичних осіб-резидентів України, що не мають ліцензії Банку Росії і зареєстрованих в анексованому Криму до його приєднання до РФ, а також на діяльність фізичних і юридичних осіб, що діють в їхніх інтересах. Мораторій вводиться також на укладання та держреєстрацію будь-яких цивільно-правових угод даних осіб із юридичними особами-резидентами РФ.

Крім того, мораторій планується поширити на виконання територіальними органами Федеральної служби судових приставів РФ судових рішень, винесених до 18 березня 2014 року українськими судами на користь українських банків і інших фінансових організацій, що працювали в анексованому Криму до зазначеної дати. Це дозволить призупинити стягнення боргів кримчан на користь українських банків.