США планують виділити Україні ще $117 млн для протидії російській агресії

  • 03.02.2015, 13:37
  • 755

Президент США Барак Обама у представленому 2 лютого проекті бюджету запропонував виділити $117 млн Україні для боротьби з російською агресією. Ще $51 млн пропонується виділити Грузії та Молдові.

Про це повідомляється в документі, розміщеному на сайті Білого дому.

"У відповідь на агресивні дії Росії і спроби вплинути на політику сусідніх країн до бюджету вносяться пропозиції щодо підтримки союзників по НАТО і держав-партнерів у Європі", — йдеться у документі. Зазначається також, що США готові виступити гарантом для видачі Україні кредиту у розмірі $1 млрд.

"Ця допомога підтримуватиме зусилля зі зміцнення демократії та належного управління, розширення можливостей сил безпеки, зміцнення верховенства правових заходів, боротьбу з корупцією, а також сприятиме інтеграції в Європейський союз, торгівлі та енергетичній безпеці", — наголошується в документі.

Крім того, "для зміцнення безпеки і заспокоєння союзників по НАТО і держав-партнерів у Європі, бюджет передбачає $789 млн для того, щоб продовжити "Європейську ініціативу з перестрахування" (European Reassurance Initiative, ERI). Фінансування ERI дозволить США далі розширювати військові навчання, підготовку та ротаційну присутність у Європі, підвищить готовність США посилити союзників по НАТО шляхом попереднього позиціонування обладнання, й укріпить потенціал країн-партнерів у Європі працювати разом з США і НАТО над зміцненням регіональної безпеки".

Схожі новини