Столтенберг: " Єдині іноземні сили в Україні - російські"

  • 26.01.2015, 21:09
  • 872

Заява президента Росії Володимира Путіна про те, що українська армія є "легіоном НАТО", є нонсенсом.

Про це заявив генсек НАТО Йенс Столтенберг під час прес-конференції у Брюсселі за підсумками екстренного засідання Комісії Україна-НАТО.

"Це нонсенс. Немає легіону НАТО в Україні. Міжнародні сили, які присутні на українській землі — російські", — відзначив він.

За його словами, Росія також продовжує підтримувати сепаратистів озброєнням.

"Ми говоримо про важке озброєння багатьох видів", — наголосив Столтенберг.

Як відзначив генсек, протягом останніх тижнів Росія передала сепаратистам на сході України сотні одиниць сучасного обладнання, в тому числі ракетні системи, важку артилерію, танки та бронетехніку.

"Ми закликаємо Росію припинити підтримку сепаратистів, негайно припинити дестабілізувати Україну і поважати свої міжнародні зобов'язання", — підкреслив він.

"Ми закликаємо всі сторони продовжувати зусилля, щоб домогтися мирного рішення в повній відповідності до мінської угоди", — додав Столтенберг.

За його словами, НАТО надає Україні "практичну та політичну підтримку" та вважає, що військового вирішення конфлікту бути не може.

Генсек також відмовився оцінити можливі наміри проросійських сепаратистів створити " коридор до Криму".

"Не хочу спекулювати про цілі, але ми бачимо що сепаратисти порушують режим припинення вогню і мінські угоди", — сказав він.

Схожі новини