Генсек ООН: "Конфлікт в Україні відродив "примари холодної війни"

  • 09.01.2015, 13:15
  • 1 228

Конфлікт в Україні реанімував примари холодної війни.

Таку заяву зробив генеральний секретар ООН Пан Гі Мун на брифінгу в Генеральній асамблеї ООН, в ході якого підсумував роботу організації в 2014 році і виклав своє бачення пріоритетів її діяльності на поточний рік.

«Конфлікт в Україні обернувся загибеллю більше чотирьох тисяч осіб, погіршенням ситуації з безпекою і стабільністю в Європі і реанімував примари холодної війни», — заявив Пан Гі Мун, зазначивши трагічні наслідки конфлікту в Україні.

На його думку, одним з основних досягнень минулого року стала ліквідація хімічної зброї в Сирії. Глава ООН висловив жаль з приводу того, що в Сирії проливається кров вже п'ятий рік.

Пан Гі Мун, говорячи про забезпечення миру і безпеки, закликав домагатися миру в Україні, Сирії, Судані, Демократичній республіці Конго та в інших районах світу, а також не допустити погіршення відносин між палестинцями та ізраїльтянами.

Крім того, він підкреслив, що необхідно боротися з тероризмом, екстремізмом і організованою злочинністю, але при цьому пам'ятати, що цю боротьбу необхідно вести, спираючись на принципи захисту прав людини.

У зв'язку з цим він нагадав про запланований на квітень всесвітній Конгрес по злочинності, який, на його думку, може зміцнити системи кримінальної юстиції в цьому напрямку.

«На нас покладена величезна відповідальність, але нам також надано рік можливостей. Ваша підтримка та рекомендації вкрай необхідні. Давайте разом зробимо 2015 рік періодом глобальних дій», — закликав генеральний секретар ООН.

Схожі новини

Популярне за добу

Популярне за тиждень