Європарламент прийняв резолюцію про підтримку України і засудження Росії

  • 17.07.2014, 20:26
  • 1 053

У четвер, 17 липня, Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо ситуації в Україні, в якій засуджує дії Росії щодо ескалації конфлікту на Сході і в Криму. Про це повідомляє прес-служба Європарламенту.

У резолюції, прийнятої 497 голосами (проти — 121, 21 — утримався), депутати Європарламенту привітали план мирного врегулювання ситуації президента України Петра Порошенка, який складається з 15 пунктів і включає в себе припинення вогню, створення коридорів для відступу для російських найманців і амністію для тих, хто не вчинив «тяжкі злочини».

«Парламент засуджує порушення режиму припинення вогню у червні представниками проросійських заколотників і російських найманців. Він наполегливо закликає Росію підтримати мирний план, відвести свої війська від українського кордону і змусити повстанців дотримуватися припинення вогню, скласти зброю і піти в Росію через пропонований коридор», — повідомляють в Європарламенті.

Також депутати вимагають негайного звільнення всіх заручників, зокрема, української льотчиці Надії Савченко, яку утримують в Росії.

«Депутати Європарламенту привітали підписання повної Угоди між Україною і ЄС про асоціацію та вільну торгівлю в кінці червня, і кажуть, що вони готові її ратифікувати. ... Депутати також закликають держави-члени ЄС паралельно прискорити свої процедури ратифікації», — йдеться в резолюції.

Як повідомляв НБН, раніше президент України Петро Порошенко привітав підсумкову заяву по Україні, прийняту на засіданні Ради Європи на рівні глав держав та урядів у середу, 17 липня. І додав, що влада України очікують резолюції Європарламенту.

Джерело: NB News

Схожі новини