Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Постпред США в ООН: "Київ зробив усе, що міг зробити без застосування сили"

  • 14.04.2014, 12:34
  • 956

Українська сторона зробила досить в сфері дипломатії для вирішення нинішнього конфлікту в регіоні. Про це на засіданні Радбезу ООН, яке пройшло в понеділок вночі, заявила представник США Саманта Пауер, повідомляє Українська правда.

"Українці витримали більше, ніж будь-яка країна — член ООН могла б витримати без застосування сили", — підкреслила вона.

Пауер в черговий раз розкритикувала запевнення Москви в її непричетності до подій в східних регіонах України.

"Це не протести, це не демонстрації... це професійні сили зі зброєю, виробленою в Росії, які здійснюють скоординовані дії", — підкреслила вона.

У той же час Пауер зазначила, що можливість для діалогу залишається.

"Ми як і раніше дуже і дуже бажаємо говорити про деескалацію ситуації", — підкреслила вона, додавши, що насамперед Росія повинна відвести свої військові сили від кордону з Україною.

Зазначимо, що на засіданні Радбезу Росію не підтримала жодна країна. Зокрема, Литва, США, Франція, Великобританія і Австралія різко засудили позицію РФ і закликали її до деескалації ситуації в регіоні та початку переговорів.

Аргументацію Росії у Раді знайшли непереконливою.

"Міжнародне співтовариство не обдурено кремлівською пропагандою і дезінформацією", — заявив представник Британії Лайалл Грант.

Представник Франції Жерар Аро у своєму виступі також зазначив, що РФ продовжує називати події у східній Україні протестами обурених громадян, видаючи, що "інтернету не існує".

Схожі новини