Мер Праги відмовився приймати Януковича і допоможе Майдану

  • 05.02.2014, 11:31
  • 872

Столиця Чехії Прага відмовилася брати участь в організації візиту президента України Віктора Януковича, вирішила 4 лютого мерія міста.

Столиця Чехії Прага відмовилася брати участь в організації візиту президента України Віктора Януковича, вирішила 4 лютого мерія міста. Як заявив мер столиці Томаш Гудечек, немає ніяких підстав, щоб Прага брала участь у зустрічі українського президента. До того ж, зазначив мер Праги, "абсурдно, щоб саме президент Янукович приземлився на аеродромі, яке несе ім'я Вацлава Гавела", повідомляє Радіо Свобода.

За словами празького градоначальника, якщо президент України прибуде в місто, міська влада не буде організовувати ніяких заходів, звичних у разі візитів глав держав, зокрема, не запросить Януковича на традиційний прийом в ратушу.

Мер Праги також додав, що чеська столиця передасть як допомогу постраждалим українським демонстрантам, пораненим у зіткненнях в Україні, 500 тисяч чеських крон, що складає в перерахунку майже 215 тисяч гривень. Її передадуть в Україну через гуманітарну організацію "Людина в біді". Ця організація тиждень тому сама вирішила надати цю суму українським "жертвам насильства, цілеспрямованих переслідувань під час протестів, у разі необхідності також їх сім'ям".

Із закликом взагалі скасувати візит Януковича до Чехії також звернулися до президента країни Мілошу Земану минулого тижня ряд чеських громадських діячів, поетів, кінорежисерів, співаків, спортсменів, керівників адміністрацій міст і областей.

Президент Чехії запросив колегу з України прибути з візитом у відповідь на його прибуття в Україну в минулому році. Очікується, що Янукович прибуде до Праги в квітні, і в ході візиту також візьме участь у міні-саміті ініціативи Європейського союзу Східне партнерство за участю приблизно десяти глав держав-учасниць ініціативи.

Схожі новини