Волох: "Від санкцій Путіна постраждають росіяни"

Відомий аналітик і блогер Карл Волох прокоментував санкції, які Росія запровадила до імпорту продукції з країн ЄС, США, Австралії та Норвегії

"Все це розмови, якими вони прикриваються, що нібито вони самі все почнуть виробляти. А чому вони раніше це не починали?", - запитує він. 

Далі, експерт прогонузує, які саме галузі постраждають від амбіцій російського президента. 

" У нафтогазовій галузі санкції будуть відчуватися, вона ж годує Росію. Сьогодні дешева нафта і газ в Росії закінчилися. Я не говорю, що вони мають вдаватися до видобутку сланцевого. Але в них немає виходу – вони мають починати освоювати газ на шельфі і в Арктиці. Існуючі родовища в Сибиру не безмежні і кінець там вже видний. І цей проект дуже дорогий – там потрібні величезні кошти. І цей проект з Китаєм, щоб газ пішов в Китай – там потрібно щось типу 20 чи 25 млрд на свердловину і така ж сума на газопровід. А друга частина питання, що технології видобутку як на шельфі і в арктичній частині – це західні технології. Росія їх немає. Без них Росії не буде з чим завтра освоювати нові. Тобто катастрофа може бути неминуча", - резюмував він.