Порошенко обіцяє надати свій план стабілізації на Сході

Обраний президентом Петро Порошенко обіцяє надати план стабілізації для Луганської і Донецької областей одразу після інавгурації.

Про це він заявив під час зустрічі з американським президентом Бараком Обамою, передає прес-служба Порошенка.

За його словами, одразу після інавгурації готовий представити план миру і стабілізації ситуації у Донецькій і Луганській областях.

"Ми покладаємо великі надії на зустріч G-7 та рішення, які будуть спрямовані на мирне врегулювання ситуації в Україні. Також сподіваємося отримати позитивні сигнали під час зустрічі в Нормандії, на яку Україна запрошена як країна-учасник антигітлерівської коаліції для святкування Дня висадки десанту союзників", - заявив Порошенко.

"Буде дуже символічним, якщо в Нормандії ми зможемо розпочати процес мирного врегулювання в Україні", - підкреслив він.

В свою чергу Сполучені Штати готові підтримати Україну як у здійсненні внутрішніх перетворень, так і сприяти встановленню багатостороннього діалогу з Росією для врегулювання ситуації на Сході України.

Під час саміту Великої Сімки Президент США Барак Обама проведе консультації зі своїми європейськими партнерами щодо їх активного залучення до врегулювання ситуації на Сході України.

Також можливості для започаткування такого діалогу опрацьовуються в рамках підготовки до святкування 70-річчя висадки союзників у Нормандії.

Обама наголосив, що потрібна міцна підтримка міжнародної спільноти ініціатив Петра Порошенка по відношенню до Росії, а саме - припинення механізмів фінансування сепаратистів та їх армійської підтримки і чітко дотримуватися української територіальної цілісності та її суверенітету.

"Також дуже важливим є об’єднання міжнародної спільноти навколо розуміння, що порушення міжнародного права є неприпустимим. Потрібно, щоб містер Путін чітко усвідомив, що не існує ніякої іншої можливості окрім налагодження дружніх стосунків із сусідніми до Росії країнами. Це має бути продемонстровано найближчим часом", - наголосив Обама.

Президент Обама запевнив, що Сполучені Штати готові сприяти модернізації українського сектору економіки та допомогти диверсифікації енергетичних поставок в Україну.

Джерело: Українська правда