На базі батальйону "Донбас" формують 3-й резервний батальйон Нацгвардії

На базі народного батальйону "Донбас" буде сформовано новий резервний підрозділ Національної гвардії України.

Таке рішення прийняв міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Як повідомили на сайті Нацгвардії, для цього "Донбас" прибув на базу Нацгвардії під Києвом.

Зараз підрозділ налічує близько 300 осіб у віці 18-55 років. Лише за 1-2 червня до його складу вступили понад 100 добровольців, 40 з яких - активісти Майдану. Близько 40% батальйону - колишні військові, більше половини яких пройшли гарячі точки.

"Значна частина батальйону вже готова підписати контракт для перебування у військовому резерві Національної гвардії України. Зараз формується військовий підрозділ нового типу і методи роботи кардинально змінено. По-перше, проведення спеціальної перевірки та проходження особовим складом медичного огляду максимально прискорено. По-друге, відбір до батальйону здійснюється безпосередньо його командуванням з урахуванням особистих якостей кожного кандидата та особливостей завдань, покладених на батальйон", - розповів командир батальйону Семен Семенченко.

До основних напрямків діяльності батальйону спеціального призначення Донбас буде належати розвідка, протидиверсійні і протиштурмові операції, участь в охороні державних кордонів від груп диверсантів і терористів.

Набір у батальйон буде проводитися доти, поки кількість добровольців не досягне 500 осіб. Бійці пройдуть суворий відбір, заснований на військовому досвіді, фізпідготовці і почутті патріотизму. Таким чином, третій батальйон спецпризначення буде складатися з 360 осіб. Інші ж увійдуть до складу 24-го батальйону територіальної оборони Луганської області або 4-го резервного батальйону Нацгвардії.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що Семенченко прийняв пропозицію голови МВС Арсена Авакова про створення у складі Національної гвардії України однойменного батальйону спеціального призначення на основі першої роти "Донбасу". За його словами, батальйон спецпризначення буде формуватися як військова частина "нового типу" з мінімумом бюрократії і зі збереженням структури командування.

Основа батальйону спецпризначення - не менше 75% складу - жителі Донбасу. Добровольці зобов'язуються підтримувати високу дисципліну у підрозділі, координуватися з іншими частинами в структурі АТО, і "бути прикладом у виконанні поставлених завдань".

Раніше Семенченко повідомив, що "Донбас" веде переговори з силовими відомствами - Міноборони, МВС і СБУ - про отримання важкого озброєння в рамках створення спецбатальйону.

За матеріалами: ZN.UA