ЗМІ: "Мисливський рай" Януковича обійшовся у сотню мільйонів гривень"

Побудова мисливського раю у Сухолуччі на Київщині для екс-президента Віктора Януковича коштувала понад 103 мільйони гривень.

Про це йдеться у сюжеті Анни Бабінець у програмі "Слідство.Інфо", - повідомляє "Громадське ТВ.

Це кошти витрачені на будівництво мисливського будинку "Карасан" (22,4 мільйони гривень), гостьового будинку "Острів" (близько 66 мільйонів грн.), церкви, лазні, тиру, пташника та собачника (разом 15 мільйонів гривень). Вишки та вольєр для кабанів – майже 1 млн. гривень. Все це оплачувалося готівкою фірмами, пов'язаними з Януковичем, випливає з документів, знайдених у лютому цього року у Межигір'ї.

У сюжеті також наводиться вартість предметів інтер'єру, які були закуплені для мисливського та відпочинкового будинків. Наприклад, на меблі, постільну білизну та текстиль для облаштування скромного будинку "Карасан" пішло 3,5 мільйонів гривень. А альтанка біля мисливського будинку – близько 1 млн. гривень.

Все це було збудовано та закуплено протягом 2006-2009 років. Згодом до кількох гектарів відпочинкової зони додалися 30 тисяч га мисливських угідь Дніпровсько-Тетерівського лісгоспу. Там, власне, і відбувався сам процес полювання. Зокрема, не території було збудовано понад 800 мисливських вишок.

Утримання місць для відпочинку та такої величезно території для полювання коштувало не дешево (у 2013 році близько 30 млн. гривень). Тому у 2008 році для утримання мисливських угідь створюється ГО "Кедр", до якого увійшли такі відомі державні мужі, як Леонід Кучма, Леонід Кравчук, Віктор Пінчук, Юрій Бойко, брати Клюєви, Микола Присяжнюк, Вадим Новинський, Дмитро Саламатін, Володимир Сівкович та інші. У лютому цього року їх було 28.

Щороку члени клубу скидалися грошима для того, щоб вони разом з Януковичем могли пополювати тут. Річний внесок за членство в "Кедрі" постійно зростав — зі 120 у 2008-му до 600 тисяч у 2014-му.

Коли у Києві вже вбивали людей, які вийшли протестувати проти режиму Януковича, 120 000 гривень за вступ сумлінно сплатив тодішній голова Адміністрації президента Андрій Петрович Клюєв. Це підтверджує платіжка від 10 лютого 2014 року.

У Гостьовому будинку журналісти знайшли диск з кліпом на пісню "Волки" (лінк) російського співака шансону Слави Мєдяника. Саме вовк зображений на емблемі клубу "Кедр". У пісні описується важка доля вовків, які вважають себе вищими за собак, від яких колись відбилися, але завжди їм мститимуться.

Джерело: Громадське ТВ