Лавров про Україну

Ситуація навколо України є наслідком тривалого конфлікту Росії і Заходу, який намагається обмежити вплив РФ.

Про це заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров у п'ятницю, повідомляє прес-служба відомства.

"Підкреслю, що прагнення представити справу так, ніби серйозні проблеми у відносинах Росії з США та ЄС виникли лише на тлі української кризи, безпідставні", - заявив Лавров.

"Події в Україні - не причина, а наслідок дій західних партнерів, які, як підкреслив Президент Росії Путін, цього разу явно перейшли межу допустимого", - заявив Лавров.

Він назвав умови деескалації ситуації навколо України: відмова від спроб "легітимізувати уряд "Майдану" і проведення конституційної реформи.

"Зрозуміло, потрібні тверді гарантії збереження позаблокового статусу України, закріпленого в її законодавстві", - заявив Лавров.

"Якщо оцінювати ситуацію комплексно, то очевидно, що криза в Україні - один із проявів тих мук, в яких народжується по-справжньому поліцентричний світ. Це - масштабний процес, пройти який не вийде з опорою на старі уявлення і політичні традиції", - додав він.

Як відомо, Росія неодноразово звинувачувала Захід в організації українського Євромайдану та підготовку бійців для нього.

Після втечі з України екс-президента Віктора Януковича Росія захопила частину української території, "прийнявши" у свій склад Крим на основі "референдуму", який не визнає жодна цивілізована країна світу .

Джерело: Українська правда