Як закатованого татарина викрадали з пікету проти окупації Криму

Є відео, які свідчать, що кримський татарин Решат Аметов був викрадений у той момент, коли він проводив одиночний пікет проти окупації Криму Росією на площі Леніна до будівлі Ради міністрів Криму

Про це свідчать відео, зроблені в день його зникнення та свідчення його родичів, які має "Українська правда".

На записах телеканалу АТR, який вів пряму трансляцію з площі Леніна, можна побачити, як Решат півтори години, мовчки стоїть на площі без плакатів. Його фігуру можна побачити під будівлею. Протягом всього запису він стоїть на одному й тому самому місці

Біля машини він спробував опиратись, однак його силою посадили в авто.

Про свій намір вийти на площу, він написав у своєму Facebook: "Орієнтовно в понеділок вийду до Ради міністрів. Стоячий протест. А вам слабо?".

Родичі Аметова розповіли "Українській правді", що в понеділок він не сказав їм, куди йде."Ми не знали, куди він пішов. Тоді вранці він взяв з собою паспорт, взяв картку на отримання грошей за народження дитини... ми думали, що він пішов у військкомат", - розповіли "Українській правді" родичі Аметова.

"Решат не був політично активним, раніше. Але він завжди вимагав справедливості. Він вже проводив акцію протесту", - розповіла про нього "Українській правді" його мати Рефіка Аметова.

За словами родичів, останнім часом він захоплювався ідеями Махатми Ганді про мирні протести і відмови від насилля.

Тіло Аметова знайшли 15 березня у полі села Земляничне Білогородського району із слідами тортур.

У Аметова лишились троє дітей, наймолодшій дитині 2,5 місяці.

Джерело: Українська правда