Конгрес США підтримав надання допомоги Україні

Американський Сенат проголосував за надання Україні фінансової допомоги і запровадження нових санкцій

Вони можуть торкнутися українців та росіян, винних у корупції, порушенні прав людини та підриві стабільності в Україні. Схожий документ минулого тижня підтримали у Палаті представників – нижній палаті парламенту США.

Головна різниця між двома проектами – хто саме надаватиме допомогу. Демократи, що мають більшість у Палаті представників, хочуть залучити гроші МВФ. Республіканці, які контролюють Сенат – проти. А це означає, що остаточне затвердження фінансової допомоги може загальмувати, хоча обидві партії і закликають до якомога швидших дій.

Наприклад, сенатор-демократ Роберт Менендес закликав не дозволити Росії відкинути нас до часів Холодної війни, і більше говорив про демократичні цінності. Натомість, палкий республіканець Джон Маккейн наполягає на терміновості і предметності допомоги: "Надзвичайно важливо якомога швидше ухвалити цей пакет. Деталі можна буде обговорити і згодом, але вже зараз ми маємо підтримати народ України і покарати Путіна. Будь-яке зволікання – години це будуть чи тижні – як на мене, виглядатиме неправильно".

Крім допомоги, прийнятий сенаторами закон надав Обамі більше повноважень для санкцій проти Росії.

Джерело: 5 канал