У Бурятії пройшов мітинг проти агресії Росії в Криму

У столиці Республіки Бурятії Улан-Уде, що входить до складу Сибірського федерального округу, пройшов мітинг проти агресії Росії в Криму під лозунгом «Не будемо душити чужу свободу»

Про це повідомляє Голос Америки.

У повідомленні зазначається, що на відміну від правоохоронців, протестуючих було небагато: на 10 учасників мітингу – 150 поліцейських та агентів ФСБ, розповідають очевидці. За мітингом, що проходив на торговельній площі міста, спостерігало близько трьох десятків представників преси.

«Більшість населення Бурятії не розуміє, чим нам загрожує ця війна. В цей момент нам було б неприємно асоціюватися хоч чим-небудь з мілітаристами, агресорами», - заявила одна з організаторів акції Надія Низовкіна.

За словами Низовкіної, наслідком агресивної політики Росії в Криму, стане остаточне придушення свобод в самій Росії: «Як відомо, зараз вносяться дуже серйозні поправки в законодавство. Наш Кримінальний кодекс їм, напевно, здався занадто м’яким. Тепер у нас буде заборонено, по-перше, виправдання фашизму, по-друге, обговорення Кримського питання, по-третє, перегляд результатів Великої Вітчизняної війни. Чомусь ніхто не згадує, що розпалювання агресивної війни це теж - стаття в Кодексі. І зараз її можна було б цілком застосувати до нашого уряду і до наших проурядових новин».

Вона закликала усіх присутніх зрозуміти, що українці виборювали свою свободу та культурну самобутність – те, що утискається в Бурятії.

«Це справа не лише України. Це справа Бурятії. Ми прекрасно знаємо, що зараз забороняється бурятська мова. Бурятська мова – це національна мова, так само як і українська. Українці зараз борються за свою мову, за свою державу. Ми повинні боротися за елементи бурятської державності. Ми повинні підтримати цей прецедент. Ми не повинні обговорювати - хто вони – бандерівці, оранжисти, фашисти – усі ці ярлики на них навішує наша влада. Ми повинні лише радіти, що створюється прецедент реально незалежної держави з однієї з колишніх Радянських республік», - заявила Низовкіна.

За словами бурятського правозахисника Доржо Дугарова, що також був присутній на мітингу, буряти завжди тепло ставилися до українців, які є для них натхненням того, як треба боротися за свої права. «Свобода України – це приклад і надія для Бурятії також здобути свою свободу та незалежність», - заявив Дугаров.