Обама Яценюку: "США підтримають Україну"

США і світові доведеться змусити Росію дорого заплатити, якщо вона не змінить курсу щодо України

Про це заявив у Вашингтоні президент США Барак Обама на зустрічі з прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком. За словами Обами, США підтримають Україну у збереженні її територіальної цілісності і суверенітету.

Він вважає, що головна небезпека, з якою стикається Україна, це загроза її територіальній цілісності.Яценюк у відповідь сказав, що Київ ніколи не здасться в боротьбі за захист свого суверенітету, але завжди готовий до переговорів про вихід із кризи навколо російського воєнного вторгнення до України

Крім того, Обама ще раз заявив про незаконність майбутнього референдуму в Криму."Ми повністю відкидаємо плани проведення референдуму в Криму", - заявив він.

За словами Обами, плебісцит організований "нашвидкуруч".

Президент США висловив сподівання, що референдум про майбутнє півострова ще можна зупинити.

Він сподівається, що в останній момент дипломатичні зусилля можуть призвести до того, що ініціатори референдуму "передумають". Якщо він все-таки відбудеться, "ми не визнаємо будь-якого референдуму", - сказав Обама, передає "Інтерфакс-Україна".

Прем'єр-міністр України у середу та четвер перебуває у США на запрошення Барака Обами, який таким чином висловив підтримку урядові України. Він також зустрівся з державним секретарем США Джоном Керрі. У програмі його візиту – зустрічі в Конгресі США і з керівництвом Міжнародного валютного фонду та Світового банку. У четвер Яценюк має виступити на засіданні Ради безпеки ООН, під час якого обговорюватимуть становище в Україні.

Джерело: Радіо Свобода