Веселому поставили ультиматум

Протест львівських журналістів із економічного переріс у політичний

Cьогодні зранку відбулася вже друга поспіль акція протесту журналістів львівських видань, яка розпочалася під стінами Львівського відділення “Укрпошти”, а продовжилася під стінами Львівської облдержадміністрації. Прийшли близько сотні журналістів, зокрема, з найтиражніших та найвпливовіших - “Високого Замку” та “Експресу”.  До учорашніх економічних вимог, після нічних резонансних подій у Києві на вул. Грушевського додалися й політичні. Газетярі тримали плакати: “Стоп диктатурі!”, “Ні цензурі!”,  “Припиніть бити і вбивати людей!”, “На усіх тюрем не вистачить!”.

 Журналісти львівських медіа сьогодні прийшли “у гості” до директора львівської “Укрпошти” Василя Веселого із баняками і ложками, влаштувавши “баняковий протест”. Адже відомство затягує газети в економічний зашморг, у порушення укладених угод не перераховує їм коштів за передплату. Такі дії унеможливлюють  вихід газет у світ. Головні редактори “Високого Замку” і “Експресу” Наталія Балюк та Ігор Починок піднялися в кабінет до Василя Веселого, оскільки він їм саме на сьогоднішній день призначив зустріч. Однак керівника пошти, як і учора, не було на місці, заступник повідомив, що той виїхав у район. Відтак до своєї заяви журналісти додали ще одну вимогу — до міністра транспорту і зв’язку щодо дострокового розриву контракту із керівником регіональної дирекції “Укрпошти” В. Веселим у зв’язку з його професійною невідповідністю та нездатність забезпечити повноцінну діяльність підрозділу держпідприємства.  

 Також керівники львівських газет оголосили спільний ультиматум: якщо протягом 48 годин (тобто до кінця п’ятниці) пошта не виконає своїх зобов’язань згідно із договорами, газетярі вдадуться до радикальніших заходів, про які оголосять у понеділок, 27 січня.

Далі газетярі продовжили спільну ходу до стін Львівської ОДА, звертаючись до керівника області Олега Сала. Там знову розгорнули свої гасла та продовжили мирну акцію із економічними та політичними вимогами. Коли до журналістів ніхто не вийшов, вони зачитали свою заяву, доповнивши її вимогою ініціювати звільнення керівника “Укрпошти” Василя Веселого, припинити економічний тиск на львівські газети. Коли акція закінчилася, до журналістів вийшла прес-секретар голови ЛОДА Ірина Мартинюк і повідомила, що Олег Сало запрошує керівників видань до себе. Але головні редактори відмовилися, відповівши, що вони все сказали своєю заявою.

 Голова Національної Спілки журналістів України Олег Наливайко підтримав акцію протесту львівських журналістів. Він заявив у розмові з Наталією Балюк та Ігорем Починком, що у центральній дирекції “Укрпошти” йому офіційно підтвердили, що повністю розрахувалися за передплату з усіма столичними виданнями. Отже нинішня економічна проблема — виключно львівських ЗМІ, отож це підтвердження тому, що влада цілеспрямовано здійснює економічний тиск саме проти львівських незалежних друкованих видань.