«Мені такі шоу несимпатичні»

Чому деякі українські виконавці відмовилися від виступу на столичній сцені у День Незалежності?

24 серпня київський НСК «Олімпійський» перетвориться на головну сцену Дня Незалежності. У святковому концерті виступлять понад 30 артистів. Утім, як розповіла режисерка концерту до 30-ї річниці Незалежності України Катерина Царик, не всі артисти, яким пропонували, зможуть взяти участь у святковому заході.

За словами Царик, дехто прийняв запрошення ви­ступити 24 серпня в інших містах, а дехто просто відмовив­ся. Царик розповіла, що їй осо­бисто дуже хотілося побачити на концерті гурт «Бумбокс», який «коректно відмовився від учас­ті». Український артист Тарас Чубай, зі слів режисерки, також відхилив запрошення. Журна­лістка «ВЗ» запитала у Тараса Чу­бая, що ж стало причиною його відмови.

— Мені такі шоу несимпатичні. Тому й відмовився.

— Лише через це, що не симпатичні?

— Коли ведуться військові дії, то краще купити танк чи літак на ці гроші. Це буде справді для Незалежності. Я бачив, як ця ко­манда рік тому відзначала День Незалежності, коли взяли багато пісень без дозволу і виконували їх там зовсім не так, як би цього хо­тілося. Вони себе дискредитують кожного разу, як щось роблять. Тому мені й не хотілося бути при­четним до цього. Та й пропози­ції, які мені запропонували, не підійшли. Однією з них було, що вони оркеструють пісню з мого репертуару, записують оркестр, і він сидить і грає під свою фоно­граму, а я під це маю наживо спі­вати. Мені це не сподобалося. Я також не розумію, для чого такий концерт робити на стадіоні. Це ж загроза пандемії.

— А гонорар за виступ про­понували?

— Ні. Не пропонували. Це ще один момент, який багато про що говорить. Квитки продають за великі гроші, плюс витрачають бюджетні гроші. Звісно, люди, які займаються технічними питання­ми, гроші за роботу отримують. Знаєте, коли мене запрошують на концерт, з перших слів чую і розумію, візьму я участь у ньому чи ні. Цього разу я серцем відчув, що мені не треба там виступати.

А от заслужену артистку України Наталку Карпу висту­пити на «Олімпійському» не за­просили.

— Звісно, якби запросили, ми би виступили, — каже Наталка. — Для мене День Незалежнос­ті — дуже вагоме свято. Але я не ображаюся, бо позиціоную себе артисткою, яка не ставить собі за мету виступати на великій сцені. Чи це Палац «Україна», чи сцена сільського клубу у маленькому селі, — для мене нема різниці. Бо завжди співаю для тих лю­дей, для яких українська пісня є цінністю. 24 серпня виступатиму у невеличкому містечку на сході України. Знаю, що на мене там чекають люди, які хочуть чути українську пісню. Я роблю свою щоденну маленьку роботу — пра­цюю для того, щоб популяризу­вати добротну українську сучас­ну музику.

Читайте також: Під чиї пісні «спляшем» на День Незалежності?

Схожі новини