Передплата 2024 «Добра кухня»

Росіяни перетворили Крим на «майстерню брехливого кіно»

Росія освоює окупований Крим до такої міри, що навіть ландшафти півострова вважає своїми трофеями, які можна використовувати для зйомок пропагандистського кіно

Кінематографісти вважають, що кримські пейзажі нагадують місцевість на східному узбережжі Середземного моря. Пару років тому тут вже їздив на бойовому всюдиході хвалькуватий Гоша Куценко. Тепер же краєвиди Феодосії в черговий раз стали майданчиком для зйомок фільму на тему війни в Сирії.

Зараз тут знімають сюжети для брехливого телевізійного серіалу «Русская жена». Сюжет його простий, але максимально відірваний від життя і повністю сконструйований в проросійському пропагандистському дусі: «Головна героїня ризикне усім заради порятунку чоловіка і сина, — розповідає телеканал „Росія-1“ на Facebook. — У новій гостросюжетній драмі „Русская жена“ режисера Сергія Пікалова, головні ролі виконають Карина Андоленко, Юрій Чурсін і відомий сербський актор Іван Босільчіч».

Вони пояснюють, що за задумом сценариста, дії телесеріалу розгортаються під час «громадянської» війни в Сирії. Але ж якщо там громадянська війна, то чому і як туди потрапили росіяни? За сценарієм йде 2015-ий рік. Слов’янка (тобто росіянка Авт.) Аліна і її чоловік, сирієць Каміль, в мирі та злагоді живуть в Дамаску, виховуючи двох дітей — сина і дочку. Але в інтернаціональній родині трапляється нещастя — одного разу чоловік і син Аліни безслідно зникають. «Русская жена», як відомо, «коня на скаку остановит, в горящую сирийскую избу войдет», наважується на візит в табір сирійських бойовиків. Ну і так далі. «Русская жена» неодмінно переможе. Мовою російських кіношників, зйомки неймовірних сюжетів на фоні любовних чи сімейних історій називаються «очєловєчіванієм» політичної історії для віри глядачів через емоції.

Кінематографи Росії вже мають великий кримський доробок. Так, на телеканалі «Росія-1» відбулася прем'єра знятого в Феодосії серіалу «Краща подруга». Це також відірвана від життя мелодраматична історія неначебто «про головні життєві цінності: дружбу, любов і сім'ю». Режисером мелодраматичної картини став Володимир Нахабцев-молодший. Зйомки чотирисерійного міні-серіалу проходили в грудні 2020 року у Феодосії і деяких інших містах Криму.

У центрі сюжету — історія життя успішної жінки, на ім'я Анна. У головної героїні є все, про що можна тільки мріяти: улюблена робота, турботливий чоловік та вірна подруга. Бракує для абсолютного щастя лише дітей. Але лікарі втішають подружжя, що є велика ймовірність позитивного результату ситуації. Однак в один момент всі надії і плани Анни на подальше майбутнє руйнуються як картковий будиночок. Її чоловік помер. А незабаром героїня дізнається, що він вів подвійне життя: з'являється його вагітна коханка, про яку Анна і не підозрювала. Крім того, на службі жінку чекають нові неприємності: на її посаду призначають іншого співробітника. А підтримка близької подруги також виявляється помилковою.

Головні ролі в серіалі «Краща подруга» зіграли актори Алла Юганова, Кирило Гребенщиков, Катерина Вуличенко і Ілля Домбровський. Словом, наче так і може бути, але фантазія від початку до кінця…

Інша прем’єра — у Москві на днях відбувся показ повнометражного художнього фільму «Феодосійська казка». Зйомки проходили в околицях Ялти, в Сонячній Долині під Судаком, у Феодосійському окрузі і поблизу Севастополя. «Феодосійська казка» — це історія про те, як важливо вміти мріяти і як впливають наші мрії на наше майбутнє. Героєм екранної історії виступає хлопчик Митя, який приїжджає з батьком Євгеном до дідуся в Феодосію. Мета поїздки для батька — продати будинок, в якому він сам виріс, і відвезти дідуся на материк. Митя розуміє, що для дідуся будинок — щось більше і хоче відговорити батька продавати його. І все б нічого, здається, що для розвитку сюжету є цілком реальні перспективи, психологічна драма, конфлікт поколінь.

Але режисери покидають стежку реалізму і… допитливий хлопчик знаходить чарівну книгу: виявляється у чарівній країні Мрії, яку в дитинстві придумав його батько. Однак країна наближається до катастрофи, оскільки її творець, батько, розучився мріяти. Митя розуміє, що тільки він може врятувати країну і нагадати батькові про те, як важливо мріяти і чути інших людей. А єдиний спосіб — пройти випробування, з якими він, з волі випадку, зіткнеться в чарівній країні. Крім казкових, Митю чекають реальні випробування: зрада, перше кохання і перевірка сили волі. Ну, що ви хочете: сказано ж — казка…

А на цей раз не без «клубнички». Виявляється в Криму можна також знімати «історію про закулісне життя підступних спокусниць модної Москви». Це про серіал «Содержанки». В Росії тільки за перший місяць його аудиторія перевалила за 5 мільйонів осіб. Відразу після прем'єри серіалу «Содержанки» багато глядачів хвалили його за відвертість еротичних сцен і чесність в зображенні московських реалій, а хтось, навпаки, відразу ж зненавидів за те, якою показана в серіалі Москва і її мешканці. Творці називають своє дітище «кримінальною комедією моралі». Сюжет теж повністю сконструйований, але закручений настільки, що глядачі не можуть відірватися від екрана, але коли відірвуться то промовляють: так в житті не буває… Нова казка у сюжеті, складеному на основі видуманих подій.

І ось, нарешті, про реальність. Зараз на телеекрани виходить знятий в Феодосії пророчий серіал про невідомий вірус. Інтрига фільму «Закритий сезон» саме в тому, що за кілька місяців до того, як всю земну кулю охопив коронавірус, в Криму пройшли зйомки телесеріалу, де весь сценарій закручений навколо незрозумілої інфекції, яка вбиває людей в затишному приморському селищі. Кіногрупа працювала в феодосійському селищі Курортне. Але ж зняли знову цілковиту брехню…

У курортному містечку натовпи туристів: сімейні пари з дітворою, закохані і галасливі компанії. Але щось пішло не так: ціла низка смертей, причину яких медики не можуть назвати. На допомогу місцевим ескулапам приходить досвідчений епідеміолог з Москви, якому доручено знайти джерело смертельної зарази і зупинити поширення інфекції. І москвич, звісно, знову рятує світ. Як це буває лише в московському кіно…

Читайте також: Російські туристи в Криму — «цивілізовані дикуни»

Схожі новини