Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Зеленський відзвітував за два роки президентства

До його виступу в експертів і журналістів багато запитань

У другу річницю своєї інавгурації президент України Володимир Зеленський провів «звітну» тригодинну пресконференцію. Проводив її на території державного авіапідприємства «Антонов» — можливо, з натяком на ті злети, які, слід розуміти, пережила країна за його правління… У вступній частині сказав, що його завдання — «збудувати країну мрії». І пафосно похвалився, що будує її для сорока мільйонів громадян, а не для ста найбагатших осіб зі списку журналу «Форбс».

«Ми будуємо країну, яка не чекає тільки на санкційну полі­тику інших держав. Країна са­мостійно захищає свій сувере­нітет, сама проводить потужну санкційну політику проти про­пагандистів, контрабандистів, кримінальних авторитетів, во­рів у законі, скрутчиків податків, спиртовиків», — заявив Зелен­ський, розповідаючи про свої досягнення (стилістику прези­дента збережено. — І. Т.). Пре­зидент зізнався, що хоче Укра­їни без впливу олігархів на політику і ЗМІ (тому й розробля­ють відповідний законопроєкт). Сказав, що держава під його ке­рівництвом допомагає бізне­су, водночас він виступає проти того, щоб великий бізнес жив за рахунок державного бюджету.

За словами Зеленського, се­ред його пріоритетів — завер­шення війни на Донбасі (споді­вається, що її буде припинено ще за правління Путіна). А та­кож — здійснення земельної, су­дової, «дорожньої» (бо до ньо­го доріг, мовляв, не будували) та інших реформ. Дорікнув на­шим західним партнерам за по­слаблення тиску на Росію. По­хвалився, що завершить «епоху Медведчука» і корупції. А от із «епохою бідності» (завершення її обіцяв перед походом у прези­денти), мовляв, не все так про­сто. Треба почекати. Хоча тут же зауважив, що зарплати в Украї­ні подекуди «наближаються до польських»…

Зеленський розповів про під­готовку до масштабного, із вій­ськовим парадом, відзначення 30-річчя Незалежності. Сказав, що воно пройде під гаслом «Ти у мене єдина», а одним із симво­лів свята буде жовто-синя квіт­ка, що її змоделювали львівські майстри…

Традиційно шостий прези­дент «наїхав» на президента п’ятого. Дав зрозуміти, що Пе­тро Порошенко напрошувався на розмову, але, мовляв, у ньо­го, Зеленського, немає до попе­редника «сантиментів». Укотре повторив, що став для Поро­шенка вироком. На це відреа­гували у партії «Європейська Солідарність», яку очолює По­рошенко, заявивши, що Зелен­ський своєю діяльністю «став вироком для всієї України»…

Сум’яття серед журналіст­ського загалу викликала відпо­відь Зеленського про його взає­мовідносини із київським мером Кличком. Президент сказав, що Кличко «неправильно публічно себе поводить», що його ото­чення краде бюджетні гроші… А от іншого спортсмена, Васи­ля Вірастюка, Зеленський по­хвалив, сказав, що у нього були чесні заробітки, а на недавніх виборах той переміг впевнено. Політолог Андрій Смолій згодом так прокоментував цей пасаж: «Зеленський фактично виправ­дав та освятив фальсифікації та маніпуляції на виборчому окру­зі № 87 на Івано-Франківщині та „визнав“ Вірастюка перемож­цем, навіть попри рішення Вер­ховного суду…»

Журналісти засипали прези­дента запитаннями на інші акту­альні теми. Запитали про спра­ву щодо вбивства журналіста Павла Шеремета, зокрема про те, чи не відчуватиме прези­дент докорів сумління, якщо ви­явиться, що заарештованих у цій справі волонтерів, які трива­лий час пробули за ґратами, суд визнає невинними. Відповідь глави держави приголомшила присутніх: «Доказів стовідсот­кових ще немає, що вони неви­нні, і що вони винні — цього не­має…» Президент натякнув, що глава МВС Аваков не залишить­ся на посаді, якщо суд виправ­дає звинувачених ним осіб. Про те, що Зеленський не впевне­ний у тому, що затримали саме виконавців злочину, засвідчив він сам, повідомивши, що лис­тується по телефону із підозрю­ваною Яною Дугарь…

Схожі новини