«У будинку, де є житлові приміщення, не може бути бактеріологічної лабораторії»

Львівська облрада хоче переселити санстанцію у її власне приміщення, відремонтоване за кошти від продажу площ, які санстанція орендувала на вул. Городоцькій, 2

У цьому будинку чого тільки немає — житло, орендоване житло, магазини, заклади громадського харчування, оптика, готель… Навіть є закинуте приміщення популярного у 90-ті роки бару «Хлібосол». У міжвоєнні часи там містився товарний склад, а з радянських часів — обласне аптечне управління і обласний аптечний склад. Усе це — про пам’ятку архітектури місцевого значення, гігантський будинок на вул. Городоцькій, 2, який займає цілий квартал.

Будинок — у власності Львів­ської обласної ради. Але у цій гарній і «жирній» будівлі в остан­ні роки відбувається своєрід­на «клаптикова приватизація». Львівська облрада ще з 2014 р. почала продавати там різні не­житлові площі, мотивуючи тим, що ніхто не хоче їх орендувати.

2018 року міськвиконком до­зволив перетворити частину при­міщення на апартамент-готель і ресторан — для родини Свіщових. Як повідомляє сайт «Варіанти», дозвіл на реконструкцію частини приміщень отримав президент ва­терпольного клубу «Динамо-Львів» Олександр Свіщов. Він є батьком тодішнього депутата Львівської міської ради Віталія Свіщова, грав­ця ватерпольного клубу «Динамо».

А торік у березні Львівська облрада затвердила перелік об’єктів обласного майна, яке вистав­лять на аукціон. Як повідомив сайт ZAXID.NET, серед них, зокрема, і низка нежитлових приміщень на вул. Городоцькій, 2 (підвал, прохід­на, мезонін, приміщення на 5-му поверсі). Ще раніше виконком Львівської міськради погодив ТОВ «Галичінвестком», яке належить львівському бізнесмену Тарасу Керницькому, дозвіл перепланува­ти частину приміщень у цьому бу­динку. Там планували відкрити офі­си, готель та заклади харчування.

Зараз у приміщеннях на 5-му поверсі, де була санепідстанція, розпочали облік обладнання. Як повідомив сайт «Діло», на попе­редніх засіданнях обласної комі­сії комунального майна розгляда­лося питання реалізації цих площ на аукціоні. Журналіст «ВЗ» роз­питала у начальника управлін­ня майном комунальної власнос­ті Львівської обласної ради Сергія Іваха, що там планують робити.

За його словами, ще за мину­лої каденції облради цей буди­нок на 90% був проданий у різні приватні руки. Тобто цілим його продати вже не можна. Хоча він рахується за обласною радою, фактично з обласного майна там є 10 метрів підвалу, 50 метрів го­рища, певна кількість метрів на першому поверсі і приміщення лабораторії на 5-му поверсі.

«У такому будинку, де є різні приміщення, в тому числі й жит­лові, не може бути бактеріоло­гічної лабораторії, — сказав Сер­гій Івах. — Це нам підтвердили і відповідні органи. Не дай Боже, там хтось принесе на аналіз якусь бактерію і воно десь там піде, це буде катастрофа. Управлін­ня майном з’ясувало, що у сан­служби є свій будинок, який є державною власністю, він розта­шований буквально за двісті ме­трів від Городоцької, 2, на пере­тині проспекту Чорновола і вул. Під Дубом. Це прекрасний буди­нок площею близько 1,5 тисячі кв. метрів, який має свою територію, місце для автотранспорту, місце як для адміністративних кабіне­тів, так і для лабораторних дослі­джень. На сьогодні він задіяний, напевно, на 10%. І цей будинок стоїть і руйнується.

Тож якщо лабораторний центр говорить, що їх хочуть виселяти — це маніпуляція. Їм є куди пере­їхати. Управління майном спіль­ної власності підписало уго­ду з лабораторним центром, що вони на вул. Городоцькій, 2 мо­жуть перебувати ще два роки. Тим часом виставимо на аукціон їхні площі, і в цьому лоті буде за­значено, що лабораторія має за­конне право там ще 2 роки пе­ребувати. Ми готові спрямувати 5 мільйонів гривень від продажу цього об’єкта на ремонтні робо­ти в будинку на вул. Під Дубом. Остаточне рішення приймати­ме Львівська облрада. Ми з боку управління майном повністю за­декларували підтримку лабора­торному центру. Вони можуть не хвилюватися. Як тільки пло­щі продадуться на аукціоні, вони матимуть ще мінімум 1,5 року, щоб скористатися тими 5 міль­йонами. Крім того, ми від себе скеровуємо листи на ім’я місько­го голови Львова і МОЗ, і вважа­ємо що ми зобов’язані відновити роботу лабораторного центру за найсучаснішими технологіями. Але на рівні міської влади, облас­ної влади і держави".

Схожі новини