Наступного року провакцинують 21 млн українців: стало відомо, кого позачергово

Також МОЗ затвердило заявку на безкоштовне отримання 8 мільйонів доз вакцини в межах глобального механізму COVAX

Міністерство охорони здоров'я затвердило оцінювальні дані з вакцинації проти коронавірусу. Так, в 2021 році щеплення планують зробити 20 мільйонам 851 тисячі українців. Про це під час конференції з імунопрофілактики повідомив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Пріоритетними групами для вакцинації визначили медиків, військових, зокрема в зоні ООС, працівників соціальної галузі, тих, хто перебуває в інтернатах, старших 60 років з соматичними захворюваннями, які призводять до летального результату в разі захворювання на коронавірус.

Також МОЗ затвердило заявку на безкоштовне отримання 8 мільйонів доз вакцини в межах глобального механізму COVAX. Ця програма передбачає подвійне введення дози, тому зробити щеплення зможуть чотирьом мільйонам українців.

Для інших 16 мільйонів вакцину закуплять за кошти державного бюджету. Зараз на це передбачено 2,6 млрд грн. Окрім цього, планують залучити 50 млн доларів від Європейського інвестиційного банку і 50−75 млн доларів — від Світового банку.

Схожі новини