Валерій Чалий: «Плівки Деркача» прилетять бумерангом тим, хто сподівається використати їх проти Порошенка»

  • 24.05.2020, 16:26
  • 1 957

Спецоперація проти американської демократії та стратегічного партнерства України й США - так оцінює скандал навколо «плівок Деркача» український дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посол України у США у 2015-2019 роках Валерій Чалий.

«Ця операція готувалась раніше, про неї було, в принципі, відомо для тих, хто спостерігав. Як вносилась суддею Вовком справа проти Байдена — це ж було зареєстровано раніше. Деркач вносив ці всі подання раніше. І вони реєструвались. Просто не було розголосу. Чому? Тому що не було інтересу деяких великих наших олігархів, у яких зараз виникли проблеми у США.

Всіх тих, хто забирає в українців кошти і собі десь в офшори привласнює. Цілилась, очевидно, та група, яка організовувала провокацію проти Байдена, в кампанію у США. Це не наша історія. Але одночасно захотіли ударити по опозиції в Україні, по її лідеру Порошенку. Можливо, хтось емоційно відчуває, що «не дотягує». Можливо, й емоції грають роль. Але потрапили поки що точно в наші стосунки з США і в українські національні інтереси. А куди це прилетить? Я думаю, їм прилетить бумерангом як результат", — прогнозує Валерій Чалий.

Він також повідомив, що саме після прес-конференції президента Зеленського отримав чимало збентежених повідомлень від колег з-за кордону.

«Одразу почали телефонувати мої колеги, експерти, колишні посли, ми спілкуємось. Були дуже здивовані. Сказали — так, ми розуміємо, але це така річ, яка чітко почута. Вони почули президента України. Вони кажуть — ми не розуміємо, чому президент України Зеленський в це втручається. Йому не треба туди йти. Нам потрібна двопартійна двопалатна підтримка в Конгресі, співпраця з президентом Трампом, співпраця зараз з демократами. Зараз це потрібно. Такий сигнал пішов», — зазначив Чалий.

Він також зауважив, що від цієї ситуаціі виграє тільки Росія, оскільки скандал загрожує не тільки репутаційними втратами для України, а й цілком конкретним призупиненням багатомільйонної допомоги від США.

«Ми добились кожного року плюс 50 мільйонів, і зараз маємо 700 мільйонів доларів допомоги від США. Практично 300 мільйонів йде тільки на оборону. Маємо „джавеліни“, маємо подальші плани. Росія виграє найбільше від цієї ситуаціі. Тому що я, як колишній посол, знаю — треба постійно з ними говорити, постійно показувати, що ми надійні партнери, що ми цю зброю правильно використовуємо. І вони знають, що нам потрібно. Ми зараз відкрили шляхи, яких не було раніше. Довіру встановили. І це завдяки попередній владі. Так от, цю довіру не можна втратити. Бо найважливіше, що в нас є у нашому стратегічному партнерстві Україна — США — це довіра. І коли ця довіра з’явилась — зброя пішла», — зазначив Валерій Чалий.

«Це було непросте рішення. Це була величезна активна робота всіх, і ми цього добилися. Тому що „Джавеліни“ або катери — це не тільки засоби, які протидіють супротивнику, але це й сигнал, що великий стратегічний партнер США — з нами. І оце би нам не втратити. А я думаю, що ті, хто це організовує, б’ють саме в цю точку. Щоб ми втратили підтримку Сполучених Штатів, яка є сьогодні», — застерігає дипломат.

Розслідування в Україні виборів в США чи там ролі кандидатів — це самогубство, це бумерангом вдарить по всіх. У жодному разі не можна втручатись в цю кампанію. Ми будемо співпрацювати з тим, кого обере американський народ. У нас хороший рівень співпраці був з президентом Трампом, у нас, я впевнений, буде або продовження з Трампом, або з іншим президентом. Але нам же треба мати стосунки і з Конгресом, мати підтримку діаспори, це кілька мільйонів українців. Нам треба мати підтримку, як ми робили, губернаторів. Я їздив, з губернаторами спілкувався — з усіма. Ми вигравали дуже серйозно у росіян", — зазначив Чалий.

«Ми їх перегравали, наша команда досягала намічених цілей. В неймовірно складних умовах. І якщо це втратити зараз, це удар по національних інтересах України», — застерігає дипломат.

«Потрібні професійні консолідовані дії і там, де в тебе є підтримка партнерів, не важливо — це владна позиція чи це опоненти твої. Це захист інтересів України, суверенітету, це головне наше завдання. А не ці політтехнологічні речі, які спеціально фабрикуються зовні, з використанням випускників шкіл КДБ і інших людей для того, щоб зсередини підривати Україну», — резюмує Валерій Чалий.

Схожі новини