Порошенко: Ініціюємо комплексний міжнародний аудит «Укроборонпрому»

  • 06.03.2019, 17:37
  • 889

Президент України Петро Порошенко на засіданні РНБО заявив, що Рада національної безпеки та оборони ініціює міжнародний аудит і комплексну ревізію усіх контрактів державного концерну «Укроборонпром».

Про це повідомляє «Українська правда».

«По-перше, ми ініціюємо комплексний міжнародний аудит концерну „Укроборонпром“, комплексну ревізію усіх контрактів», — заявив президент.

«По-друге, пропоную негайно вирішити питання щодо розширення складу Наглядової ради концерну за рахунок міжнародних фахівців з країн-партнерів, які є членами НАТО», — додав він.

За його словами, аудит продемонструє міжнародним партнерами України «повну відкритість і прозорість» в питанні реформування концерну.

Щодо Наглядової ради, то Порошенко заявив, що це пришвидшить досягти підприємствам «Укроборонпрому» стандартів, необхідних для вступу до НАТО.

«Аудит „Укроборонпрому“, оцінка його корпоративного управління, оновлення наглядової ради, контроль і прозорість державного оборонного замовлення — це допоможе концерну трансформуватися та не втратити довіру громадян, партнерів та інвесторів», — вважає Порошенко.

Він також заявив, що потрібно на законодавчому рівні відмовитися від надмірної засекреченості в сфері державного оборонного замовлення, але розкриття інформації про новітні технічні розробки.

Нагадаємо, 25 лютого видання «Bihus.info» оприлюднило розслідування про розкрадання в оборонній сфері. У розслідуванні фігурував син заступника секретаря РНБО Ігор Гладковський.

За даними журналістів, 22-річний Гладковський-молодший разом із партнерами організував постачання контрабандних російських деталей для військової техніки, за які держпідприємства переплачували у 2−4 рази, купуючи його у фірм-прокладок. Керівництво «Укроборонпрому» знало про оборудки і давало на них згоду.

4 березня Порошенко звільнив Гладковського з РНБО.

Олег Гладковський разом із Ігорем Кононенко є найближчими партнерами президента і керують бізнесом Порошенка після його обрання.

27 лютого генпрокурор Юрій Луценко підтвердив, що частину деталей для військової техніки Україна отримує контрабандою з Російської Федерації.

Олег Гладковський заявив, що справа, в якій фігурує його син Ігор, «штучно скомпільована з брехливих провокаційних фактів» і її намагаються використовувати у виборчій кампанії".

4 березня журналісти оприлюднили ще одну серію розслідування. У ній стверджувалося, що Олег Гладковський особисто щонайменше один раз отримував «відкат» з розкрадання в оборонному комплексі у розмірі 30 тисяч доларів.

Схожі новини