У Львові невідомі кинули вибухівку біля польського Меморіалу орлят

У вівторок ввечері, 13 березня, невідомі кинули вибуховий предмет на території Личаківського цвинтаря біля польського Меморіалу орлят.

Про це повідомляється на сайті Львівської міської ради.

Зазначається, що внаслідок вибуху ніхто не постраждав, надгробки також не пошкоджено. Невідомий предмет обстежують спеціалісти. «Зі слів охоронця, вибух пролунав за 15 м від господарських приміщень. Виглядає так, що на травник з-за муру хтось кинув невідомий предмет. На місці вже працюють експерти. Від вибуху утворилась ямка 30 см діаметром. Ніхто не постраждав. Зараз на місці працюють відповідні служби», — розповів директора ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар» Михайло Нагай.

Також про вибух на території Личаківського цвинтаря повідомив депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич на сторінці в Facebook. «Вул. Мечнікова біля Личаківського кладовища, зі слів свідків вибухнув невідомий предмет, кинули метрів за 20 до поховання польських орлят, наразі на місці поліція пожежна і вибухотехніки», — написав Зінкевич.

Нагадаємо, що через напруження в українсько-польських стосунках Польща відклала капітальний ремонт Цвинтаря орлят у Львові.

На «Цвинтарі оборонців Львова» поховані поляки, які брали участь у боях проти ЗУНР у 1918 році та проти більшовиків у 1920 році, жертви німецько-польської війни 1939 року та Руху опору у 1922−1944 років. У 1971 році цвинтар був знищений радянською владою, тоді ж на частині його території проклали сучасну вулицю Банаха. Протягом 1989 — 2005 років меморіал частково відбудували.

Схожі новини