Протестувальники розблокували дорогу біля кордону з Польщею

Протестувальники, які виступають проти змін у митних правилах, припинили блокувати дороги біля пункту пропуску "Шегині" на українсько-польському кордоні.

Про це в ефірі "112 Україна" повідомила речниця Державної фіскальної служби Наталія Непряхіна.

"Наразі на "Шегинях" мітинг завершений. На "Рава-Руській" обіцяють розблокувати дорогу протягом півгодини-години. Що стосується волинської митниці і ПП "Ягодин", мітингувальники теж перекрили дорогу і пропускають по 4 машини на годину на в’їзд. В’їзду наразі чекає близько 20 фур, вони пройшли митне оформлення, зараз хтось обідає, хтось заправляється. Близько 40 вантажівок через перекриття дороги не можуть під’їхати до ПП. Пасажирські автобуси та легкові автомобілі пропускаються мітингувальниками без проблем", – розповіла вона.

За інформацією речниці, на "Шегинях" наразі стоять 30 автомобілів, на "Рава-Руській" - 90. Кожні 15 хвилин мітингувальники відкривають дорогу та пропускають певну кількість авто.

Непряхіна наголосила, що йдеться про блокування доріг до пунктів пропуску, а не самих КПП.

Вона додала, що мітингувальники погрожують продовжити акції протесту, якщо парламент не відреагує на їхні вимоги. Вони обіцяють перекрити дороги "більш масштабно і більш тривало".

Почалася мирна акція перекриття біля пропускного пункту Шегин

Люди ходять по пішохідному переходу.

Як повідомлялося раніше, 10 січня о 9.00 починається мирна акція з перекриття кордону на всіх пропускних пунктах. Таким чином від сьогодні будуть перекриті всі західні кордони України.

Як повідомляють організатори акції, «люди будуть протестувати проти Закону 6776 від 14.11.2017 року. Конкретно людям не подобається поправка до Податкового Кодексу (ст. 196.1.18) "...ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує 500 EUR та сумарна вага яких не перевищує 50 кг...фізичною особою, яка була відсутня в Україні більше ніж 24 години...". Іншими словами - якщо ви купили телевізор в Польщі, то ви повинні з'явитись на українську митницю не раніше доби від часу виїзду».

Акція буде носити характер попереджувальної та без жодної політичної сили. Активісти будуть блокувати пункти пропуску Шегині, Рава Руська, Краківець, Грушів, Ягодин, Смільниця, Угринів.

Домовились пропускати рейсові автобуси та автомобілі з маленькими дітьми без перешкод.