Передплата 2024 «Добре здоров’я»

В Україні зафіксована нова кібератака через бухгалтерське ПЗ

  • 23.08.2017, 10:56
  • 4 650

Фахівці ISSP Labs 22 серпня зафіксували початок нової хвилі кібератак з використанням офіційного сайту компанії з розробки комплексу бухгалтерського обліку Crystal Finance Millennium.

Про це повідомляють в компанії ISSP, передає Liga.net.

"При моніторингу вірусної активності була виявлена ​​розсилка, в якій був ідентифікований цікавий зразок. Файл з назвою "док.zip" завантажується разом з отриманим електронним листом, яке відкриває жертва, і є текстовим файлом зі скриптом на мові JavaScript", - повідомляють експерти ISSP .

Скрипт є завантажувачем, основне завдання якого скачати і запустити виконуваний файл load.exe, який стає вікном для зловмисників.

Шкідливий файл збирає інформацію про комп'ютер жертви і відправляє її на командні центри зловмисників. Цей же файл чекає вказівок від зловмисників на установку додаткових модулів.

Вони перетворюють комп'ютер жертви в бажаний для хакерів ресурс (це може бути бекдор, через який зловмисники можуть проникати в інфраструктуру, минаючи засоби захисту; кейлогер, який буде збирати інформацію про натиснуті клавіші і відправляти її командним центрам; сканер, який буде збирати інформацію про інфраструктуру і багато іншого).

"Ймовірно, зловмисники використовували уразливості сайту для розміщення там шкідливих файлів, або це результат атаки NotPetya 27.06.2017. Так що можливо це перша "ластівка" підготовки повномасштабної кібератаки перед святами", - повідомляють експерти ISSP Labs.

Про можливу масовану хакерську атаку на вихідних повідомляв і глава наглядової ради Octava Capital Олександр Кардаков.

СБУ попереджає про можливу нову масовану кібератаку і дає поради

Служба безпеки України попереджає про можливу нову кібератаку на мережі українських установ та підприємств і просить дотримуватися розроблених рекомендацій.

Про це йдеться у повідомленні СБУ.

Там нагадали, що 27 червня цього року Україна піддалась масштабній кібератаці з використанням шкідливого програмного забезпечення ідентифікованого як комп’ютерний вірус "Petya".

Під час аналізу наслідків і передумов цієї атаки було встановлено, що їй передував збір даних про підприємства України (електронні пошти, паролі тощо).

Фахівці СБУ припускають, що саме ця інформація і була ціллю першої хвилі кібератаки та може бути використана справжніми ініціаторами як для проведення кіберрозвідки, так і в цілях подальших деструктивних акцій.

СБУ радить змінити паролі доступу до всіх без винятку облікових записів в підконтрольній доменній зоні ІТС; на виявлених скомпрометованих комп’ютерах здійснити обов’язкову зміну всіх паролів, які зберігались в налаштуваннях браузері.

Схожі новини