На Вінничині "кіборгу" дали 3 роки за "вкрадений" прапор України

  • 15.02.2017, 09:14
  • 2 456

Вінницького захисника Донецького аеропорту, двічі пораненого і контуженого Миколу Лаврика засудили на 3 роки позбавлення за крадіжку державного прапора.

Стяг оцінили в 300 грн і дали максимальне з передбачених статтею покарання, повідомляє ТСН.

Лаврик розповідає, що прапор висів на зігнутій трубі на в'їзді в село Бандишівку — брудний і пом'ятий, немов ганчірка. "Кіборг" зняв його, бо на власні очі бачив, як у Донецькому аеропорту хлопці вмирають за прапор.

"Якось усередині все перевернулося, коли побачив. Я його і забрав. Прапор України не повинен у такому стані знаходитися. Якщо він пошарпаний, брудний — значить, він їм не потрібен. Я його забрав додому, почистив, виправ і залишив у себе", - розповів він.

Наступного дня сільський голова заявив про крадіжку на суму, що підпадає під статтю.

"Голова сільської ради надав на довідку про те, що державний прапор перебував на балансі і коштував 300 гривень", - розповів начальник Могилів-Подільського відділу поліції Валерій Жучковський.

Суд ухвалив покарати АТОвця 3 роками позбавлення волі, хоча адвокати доводили, що прапор насправді дешевший і під статтю не підпадає.

Адвокат з'ясував, що насправді прапор за нібито 300 грн на балансі сільради не перебував. Місцева поліція проводить перевірку спільно з прокуратурою. Однак тепер уже й сам сілький голова запевняє, що заяву в поліцію не писав.

"Я в усній формі в телефонному режимі сказав — і все", - твердить сільський голова с. Бандишівка Микола Антонюк.

Роботу поліції та прокуратури обіцяють оцінити за підсумками службових розслідувань. Обіцяють покарати слідчих за неналежну перевірку в даному кримінальному провадженню, а також посадових осіб поліції і прокуратури, якщо знайдуть і їхню провину.

Наразі апеляційний суд скасував вирок воїну АТО і повернув справу на повторний розгляд.

Схожі новини