Президент: "Україна вдячна Греції за незмінну підтримку"

  • 09.02.2017, 15:25
  • 2 788

Порошенко подякував Ципрасу за підтримку суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України.

. Окремо Глава Української держави позитивно оцінив роль Греції щодо рішень Європейського Союзу стосовно санкцій проти країни-агресора - Російської Федерації за невиконання Мінських домовленостей, повідомляє Офіційне інтернет-представництво Президента України.

«Це особливо актуально зараз, коли з 29 січня по 6 лютого ми мали різку ескалацію ситуації навколо авдіївської промзони, коли, за 22 градусних морозів, Авдіївка залишилася без світла, без тепла, води та газу. І лише рішучі, чітко скоординовані дії нашої команди, врятували 25-тисячне місто», - зазначив Глава держави під час спільної зустрічі з представниками ЗМІ.

Президент України детально поінформував Главу грецького Уряду щодо поточної ситуації на Донбасі.

В свою чергу, Алексіс Ципрас поділився з Президентом України результатами неформального саміту лідерів країн ЄС, який нещодавно відбувся на Мальті.

«Ми впевнені в тому, що ця координація є для нас надзвичайно важливою», - сказав Петро Порошенко та наголосив на важливості збереження «єдності та солідарності з Україною з боку Європейського Союзу».

За словами Глави Української держави, під час сьогоднішніх перемовин окрему увагу було приділено питанню прискорення ратифікації Угоди про асоціацію та зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Греція була однією з перших країн, яка ратифікувала цю угоду, констатував Петро Порошенко.

Президент високо оцінив роль Греції і підтримку з боку Прем’єр-міністра цієї країни в процесі прискорення запровадження безвізового режиму для громадян України з боку ЄС, що суттєво спростить і збільшить кількість туристів до Греції.

Сторони також домовилися активізувати взаємодію в сфері освіти, обміну студентами в рамках навчальних програм між двома країнами, культурної співпраці та поглибити співробітництво в енергетичній сфері, дорожньому будівництві.

Лідери країн досягли домовленості про проведення засідання двосторонньої українсько-грецької Міжурядової комісії, яка з 2011 року не діяла.

Президент України також високо оцінив допомогу, яку надає грецький Уряд українським військовослужбовцям для проходження курсів реабілітації в Греції.

У свою чергу, Прем’єр-міністр Греції також висловився за відновлення роботи Міжурядової комісії двох країн, яка сприятиме ефективному розвитку напрямків економічної співпраці Греції та України. «Зважаючи на наші культурні, історичні зв’язки ми розглянули перспективи подальшого співробітництва, зміцнення наших зв’язків, зокрема в економіці. Ми обговорили питання посилення співпраці в будівельній галузі та в туризмі», - сказав він, зауваживши, що також обговорювалося питання посилення духовних та культурних зв’язків.

Алексіс Ципрас також наголосив, що окрема увага була приділена важливому питанню врегулювання ситуації на Сході України. «Греція - активна країна, член ОБСЄ та організації чорноморського співробітництва. Тому те, що відбувається у причорноморському регіоні не може нас не хвилювати, оскільки це безпека Європейського Союзу, це безпека європейського регіону і, звичайно, нас ці події стосуються безпосередньо, оскільки якраз на Сході України проживає значна національна меншина етнічних греків», - сказав він.

Глава Уряду підкреслив, що Греція завжди підтримувала і підтримує територіальну цілісність України, верховенство права і переконана у необхідності врегулювання ситуації з дотриманням міжнародного права. «Для нас дуже важливо, щоб були віднайдені шляхи врегулювання ситуації на Сході і ми вважаємо, що найкраще це буде дипломатичний шлях», - додав грецький Прем’єр.

Алексіс Ципрас наголосив: "Греція залишається твердою у вимозі щодо необхідності виконання Мінських угод та їх впровадження в життя". Він також зазначив, що Греція робила і робитиме все, що в її силах як у наданні гуманітарної, так і медичної допомоги.

Він також зазначив, що Греція підтримує впровадження реформ в Україні, які б сприяли подальшій інтеграції, зближенню нашої держави з ЄС.

«Я хотів би подякувати за прийом і хотів би сказати, що 25 років встановлення дипломатичних відносин ми відзначаємо дуже гарно. Це оптимістична зустріч, яка дає нам підстави говорити про подальші роки тісного співробітництва і допоможе нам здобути мир в регіоні», - підсумував Алексіс Ципрас.

Ципрас: «Санкції щодо Росії мають супроводжуватися «певними заходами»

Прем’єр-міністр Греції заявляє, що санкції проти Росії мають супроводжуватися «певними заходами» для виходу з ситуації.

«З одного боку ми розуміємо потребу в тому, щоб було вироблено певну реакцію на події, але з іншого боку ми вважаємо, що всі санкції мають супроводжуватися певними заходами, тобто ми маємо пропонувати певний вихід з ситуації, яка склалася. Ми маємо провадити діалог», — заявив Алексіс Ципрас.

При цьому Ципрас наголосив, що не «санкції не можуть бути можна запроваджувати санкції просто як покарання, ми не хочемо цього і не говоримо про це».

США, ЄС та інші країни Заходу запровадили санкції проти Росії через анексію українського Криму і надання нею допомоги проросійським сепаратистам на Донбасі. Кремль заперечує причетність до постачання зброї та особового складу, визнаючи наявність у зоні бойових дій російських «добровольців».

Ципрас: "Криза в Україні впливає на Грецію"

Криза в Україні вплинула на зв'язки з усіма країнами Європи, а також вплинула на зв'язки Євросоюзу з Росією.

Про це під час офіційного візиту до Києва заявив прем'єр-міністр Греції Алексіс Ципрас, повідомляє Еспресо.TV.

"Криза в Україні вплинула на зв'язки з усіма країнами Європи і вплинула на зв'язки Європейського Союзу з Росією. Греція має особливий інтерес і зацікавленість у вирішенні цього питання, оскільки на сході (України. - Ред.) проживає значна кількість етнічних греків. Очевидно, що криза в Україні впливає на Грецію, тому що ми зацікавлені в безпеці, і це впливає також на відносини Європейського Союзу із сусідніми країнами", - наголосив Ципрас.

Він зазначив, що криза на Донбасі також вливає на енергетичну ситуацію в регіоні.

"І, зважаючи на все це, ми вважаємо, що ми повинні вдатися до всіх можливих заходів, щоб випрацювати "дорожню карту" подолання кризи", - підсумував прем'єр Греції.

Ципрас: "Греція виступає за суверенітет України та вимагає виконання "Мінська"

Сторони конфлікту на Донбасі повинні дотримуватися Мінських домовленостей, щоб досягти згоди мирним шляхом.

Про це під час спільної прес-конференції з президентом Петром Порошенком заявив прем'єр-міністр Греції Алексіс Ципрас, повідомляє Еспресо.TV.

За його словами, влада Греції вважає, що найкращим шляхом врегулювання конфлікту на Донбасі є дипломатичний шлях. При цьому країна завжди підтримувала територіальну цілісність України.

Ципрас також висловив занепокоєння щодо нещодавної ескалації конфлікту в Авдіївці та зауважив, що людям потрібно надати гуманітарну допомогу.

"Необхідно намагатися реалізовувати Мінські угоди. Твердою позицією Греції є дотримання Мінських домовленостей", - наголосив Ципрас.

Він зазначив, що держава бере безпосередню участь у цьому питанні, адже в Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ працює значна кількість громадян Греції.

Схожі новини