Фірташ програв апеляцію в Австрії і може отримати 50-річне ув`язнення в США

Українському бізнесменові Дмитру Фірташу, обвинуваченому американським правосуддям в корупції, відмовили в Конституційному суді Австрії к розгляді клопотання про неконституційність угоди про екстрадицію між Австрією і США.

В Конституційному суді Австрії виданню повідомили, що суд відмовив у розгляді клопотання Фірташа, в якому він вимагав визнати неконституційним угоду про екстрадицію між Австрією і Сполученими Штатами Америки. Відповідне рішення було прийнято 2 липня, повідомляє видання Deutsche Welle.

«Таким чином, суд апеляційної інстанції більше не має перешкод для розгляду скарги прокуратури на рішення суду першої інстанції, яким у екстрадиції Дмитра Фірташа в США відмовлено», — говориться в інформації.

На період розгляду клопотання Фірташа в Конституційному суді апеляційний суд, відповідно до процесуальних норм, змушений був призупинити розгляд справи.

У США Фірташа звинувачують в тому, що він за допомогою хабарів на загальну суму в $18,5 млн хотів отримати дозволи на видобуток титану в Індії. Олігарху загрожує до 50 років в'язниці і конфіскація всіх активів.

Австрійський суд першої інстанції навесні 2015 року забороняв екстрадицію Фірташа, вказавши на неможливість виключити політичні мотиви запиту про видачу українця з боку США. У вересні прокуратура Відня подала апеляцію на це рішення.