Міносвіти: "Позаконкурсного вступу у виші більше не буде"

  • 22.06.2016, 16:30
  • 3 267

Міністерство освіти та науки повністю прибрало норму про позаконкурсний вступ, тобто усі учасники вступної кампанії-2016 проходитимуть конкурсний відбір.

Про це повідомляє прес-служба МОН, передає Укрінформ.

"У 2016 році повністю прибрали норму про позаконкурсний вступ, яка суперечила Конституції України, а також цільовий прийом. Таким чином, усі учасники вступної кампанії-2016 проходитимуть конкурсний відбір", - йдеться у повідомленні.

Водночас у міністерстві повідомили, що певні категорії громадян, які з об'єктивних причин потребують підтримки держави, можуть вступати у виші за конкурсом, але на основі інших видів вступних випробувань.

Так, окремі категорії громадян мають право:

- вступу за співбесідою;

- вступу за квотами та вступними іспитами;

- вступу за особливим порядком складання вступних іспитів та квотами для мешканців тимчасово окупованої території;

- вступу за особливим порядком складання вступних іспитів для мешканців непідконтрольної території та населених пунктів, в яких немає умов для здійснення стабільного освітнього процесу.

Вступ за співбесідою здійснюватиметься лише для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, що внаслідок катастрофи стали інвалідами або хворі на променеву хворобу та закінчили середні й професійно-технічно навчальні заклади з відзнакою або тільки з відмінними оцінками.

Також за співбесідою до ВНЗ можуть вступити особи, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час Революції Гідності, за умови їх звернення за медичною допомогою у період з 21.11.2013 року по 30.04.2014 року.

Цією формою вступу можуть також скористатися особи, визнані інвалідами війни відповідно до пунктів 11-14 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (військовослужбовці, резервісти, військовозобов'язані, працівники силових структур, учасники добровольчих формувань та волонтери).

Вибирати між конкурсним відбором за результатами ЗНО та вступними іспитами, а також розраховувати на вступ за квотами на основі базової загальної середньої освіти та повної загальної середньої освіти можуть такі вступники:

- особи, які мають захворювання, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання;

- діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;

- особи, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані) після 30 листопада 2015 року;

- особи, яких законом визнано учасниками бойових дій та які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, у тому числі ті, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби) в порядку, визначеному положеннями про проходження військової служби громадянами України.

Обсяг квот визначатимуть університети на власний розсуд, Міністерство освіти і науки встановило лише максимальний поріг, а саме, ВНЗ на території Донецької та Луганської областей можуть відвести під квоти до 30% від державного держзамовлення, усі інші ВНЗ — 10%.

Перелік документів для вступників, які мають право на зарахування за співбесідою, на зарахування в межах встановлених квот та на першочергове зарахування опублікованийна сайті Міносвіти.

В Україні 12 ВНЗ готові прийняти кримчан без ЗНО

Перший іспит абітурієнти зможуть здавати 12 липня.

З 1 липня в семи містах України почнуть свою роботу освітні центри Крим-Україна, де кримські абітурієнти зможуть отримувати українську освіту без здачі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Про це повідомляють Крым. Реалии.

На навчання кримчан можуть прийняти: Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, Запорізький національний університет, Чорноморський державний університет імені Петра Могили, Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка, Національний університет Львівська політехніка, Львівський навчально-науковий інститут ДВНЗ Університет банківської справи, Херсонський державний університет, Херсонський національний технічний університет, Херсонська державна морська академія, Таврійський національний університет імені Вернадського (Київ), Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет.

"Щоб стати студентом українського вузу, кримському абітурієнту необхідно заповнити освітню декларацію, скласти іспит з історії України та української мови, а також вступний іспит до вузу", - відзначили в прес-службі Міносвіти.

На цьому етапі замість атестата про повну загальну середню освіту українського зразка, абітурієнт отримує довідку і позначку з усіх предметів - "атестований" (згідно з наданими даними з Криму). Далі протягом трьох місяців необхідно пройти атестацію з усіх предметів загальноосвітньої рівня, щоб отримати атестат українського зразка про повну загальну середню освіту та продовжити навчання у вузі.

Перший іспит абітурієнти зможуть здавати 12 липня.

Завідуюча сектором переміщених вищих навчальних закладів Департаменту вищої освіти МОН України Світлана Кретович зазначила, в міністерстві не виключають можливості внесення змін, так як для України це перший досвід.

Для реєстрації, участі у Зовнішньому незалежному тестуванні і вступу до вищих навчальних закладів України абітурієнтам з окупованого Криму не потрібен паспорт громадянина України.

Росія окупувала Автономну республіку Крим в 2014-му році. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014-го початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Ключові міжнародні організації, в тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію і окупацію Криму незаконною. Проти РФ були введені економічні санкції.

Схожі новини