Турчинов: "Україні недостатньо вітчизняної зброї для протидії агресору"

  • 18.05.2016, 09:39
  • 1 578

Україна вже понад два роки протистоїть військовій агресії з боку Росії, а питання військово-технічної співпраці з західними партнерами, зокрема, питання надання летальної зброї, досі не вирішуються.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час зустрічі з Директором Департаменту державної безпеки Литовської Республіки Дарюсом Яунішкісом, повідомляє прес-служба РНБО.

"Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов провів зустріч з Директором Департаменту державної безпеки Литовської Республіки Дарюсом Яунішкісом. Під час зустрічі О.Турчинов і Д.Яунішкіс обговорили питання безпеки в регіоні з огляду на агресивну політику Кремля. У цьому контексті сторони наголосили на необхідності поглиблення українсько-литовського співробітництва в секторі безпеки і оборони, зокрема, між «розвідувальними і контррозвідувальними відомствами»", - йдеться у повідомленні.

За словами Турчинова, Україна вже понад двох років протистоїть військовій агресії з боку Росії, "а питання військово-технічної співпраці з нашими західними партнерами, зокрема, в питаннях надання летальної зброї, досі не вирішуються".

"Сьогодні всі поставки летальної зброї забезпечує український оборонпром, але для ефективної протидії агресору цього недостатньо", - сказав він, додавши, що сильна, озброєна сучасною зброєю українська армія є важливим фактором безпеки та миру в Європі.

Своєю чергою, Яунішкіс наголосив на необхідності та перспективності двостороннього співробітництва, "особливо в секторі безпеки і оборони".

"Наші країни рухаються в одному напрямку, ми готові підтримувати Україну всіма доступними засобами і надалі", - сказав він.

Під час перемовин сторони також проаналізували спільні загрози, які виникають внаслідок мілітаристських прагнень Російської Федерації, і наголосили на неприпустимості скасування санкцій проти держави-агресора.

Схожі новини