За Чечетова теж Новинський заставу вніс. І де зараз Чечетов?

Для Лукаш вимагають охорону — надто цінний свідок у справах Сім’ї

Олені Лукаш і не снилося такої кількості кулаків, які стиснулися, поки судді сумнозвісної столичної «Печерки» вирішували, що робити з затриманою «есбівцями» екс-очільницею Мін’юсту. Ось тільки тих, хто тримав кулаки за «вольну» для Лукаш, малувато було. Більшість до посиніння пальці стискали, сподіваючись, що адвокатесу Януковича сходу за ґрати (хай для початку й ізоляторні) запроторять. За це так само до посиніння готові були аплодувати печерській Феміді. Однак овації довелося відкласти: Лукаш випустили під заставу. Чи перемога це для «папєрєдніци»? Не факт. Особливо, якщо прислухатися до версії про те, що рішення Печерського суду продовжить перебування Лукаш на свободі, але може вкоротити їй життя.

Сумніви, що екс-очільницю Мін’юсту «закриють», закралися, щойно у Генпрокуратурі проговорилися, які злочини їй інкримінують. Лукаш оголосили підозру за двома статтями — розкрадання державних коштів (сума, яка фігурує у справі, - 2,5 мільйона гривень) та службова підробка, яка спричинила тяжкі наслідки. Куди ж поділися епізоди про злочини проти Майдану, про які представники СБУ рапортували на авральному брифінгу після затримання Лукаш? А це, кажуть у Генпрокуратурі, ще на стадії перевірки.

Виходить, нажива на тендерних аферах і службова «липа» - усе, що пред’явили проти Лукаш у Печерському суді. А за такі злочини, якщо і дають арешт (як запобіжний захід), то хіба домашній. Так що на абонемент у СІЗО для Лукаш годі було сподіватися. Тим паче, що у неї, на «всякий пожежний», був і ще один козир — двоє неповнолітніх дітей (додаткова обставина для розчулення суду).

Та найцікавіше почалося після судового засідання. З «клітки» у залі суду Лукаш поїхала не додому, а назад, у СІЗО СБУ. Звідти не вийшла навіть після того, як захист підтвердив проплату понад п’яти мільйонів гривень застави, яку за колишню товаришку по партії вніс нардеп-мільярдер Вадим Новинський.

Адвокат Лукаш Андрій Смирнов взявся строчити на своїй сторінці у Facebook протести: мовляв, керівництво СІЗО відмовляється виконати рішення суду і звільнити його підзахисну, посилаючись на внутрішній розпорядок ізолятора («вихідні і для СІЗО вихідні — приходьте у понеділок»). А у понеділок «страшною новиною» про опальну екс-очільницю Мін’юсту нагадав про себе «заслужений придворний юрист» Януковича Андрій Портнов. Написав у соцмережах, що Лукаш «викрали зі слідчого ізолятора». Ні, не інопланетяни, а співробітники Генпрокуратури.

Ось тільки «розсекречене» Портновим зникнення тут же спростували у ГПУ. Там заявили, що Лукаш «знайшлася» у Генпрокуратурі, де її інструктують, що дозволено, а що ні, коли ти — під заставою і з електронним браслетом. Як тільки проведуть «лікнеп», запевнили, Лукаш може бути вільна. Точніше — вільна у визначених судом рамках (виїжджати за межі Києва їй заборонили).

Затримка з «вольною» для «папєрєдніци» породила версію про те, що Лукаш інструктували не лише щодо невиїзного статусу й електронного браслета. Їй, мовляв, не завадить й інструктаж з користування бронежилетом та правил обережного поводження на підвіконнях. І це зовсім не маячня, кажуть ті, кому поява Новинського за кадром справи Лукаш нагадала про кончину Чечетова, який вистрибнув з вікна власної квартири. Останній політ стався через кілька днів після того, як Чечетова випустили зі СІЗО фінансовими стараннями того ж Новинського. Сума застави була такою ж, як у Лукаш. Думаєте, містика чи «совпадєніє»? Знак, кажуть ті, хто вважає, що Лукаш ходить по лезу бритви.

Нардеп Ігор Луценко навіть листа генпрокуророві написав - з попередженням про загрозу життю екс-очільниці Мін’юсту. «Прошу негайно забезпечити охорону Олені Лукаш з огляду на наступне...» - написав Луценко, виклавши детально хронологію, як Новинський Чечетова визволяв і чим це закінчилося («певні обставини загибелі Чечетова дають підстави сумніватися, що це було самогубство»). «З огляду на важливість Олени Лукаш як свідка у справах щодо злочинів представників режиму Януковича, необхідно убезпечити її від посягань на життя та здоров’я», - йдеться у депутатському листі на ім’я генпрокурора.

Колишній однопартієць Лукаш Тарас Чорновіл ще детальніше розвинув версію про можливий фатальний сценарій. «Може, вона сама не хоче виходити на волю після того, як дізналася, що заставу за неї вніс той самий Новинський, який раніше «викупив» Чечетова? - відреагував Чорновіл на інформацію про затримку Лукаш у СІЗО СБУ. - Мені здається, що Лукаш затримали і допитують з прив’язкою до державної зради Григорія Ілляшова (її чоловіка, екс-голови Служби зовнішньої розвідки України). Вона на це натякнула у своєму відеоповідомленні: «Я спілкувалася з контррозвідкою...». Контррозвідка тендерними крадіжками у Мін’юсті не займається! Тож Лукаш надзвичайно важливий свідок, а можливо, і співучасник. Але підставою для затримання вибрали традиційне звинувачення у фінансових чи господарських злочинах, забувши, що кодекс не передбачає для них безальтернативного арешту, право на заставу чітко виписане у законі. І тут з’являється російський бізнесмен і за сумісництвом — український нардеп Новинський, який цю заставу вносить. СБУ раптом розуміє, що лоханулися: не відпускати Лукаш юридично не можна, а випустивши, можна втратити такого цінного свідка фізично».

Зважаючи на «заслуги» Ілляшова, цінність Лукаш як свідка подвоюється, а то й потроюється. «Знайомі СБУшники у приватних бесідах говорять про нього як про відкритого ставленика й агента Москви, - написав про Ілляшова у своєму Facebook громадський активіст і блогер Карл Волох. - Більше того, відомо, що його служба була центром планування силових дій проти Майдану (під керівництвом російських «спеців»)». Чечетов точно менше за Ілляшова знав. А вже — на тому світі…

А тим часом

Геннадій Корбан виклав на своїй сторінці у Facebook допис про те, як «мучиться» під домашнім арештом. Відіспався — можна й у компанії погудіти. На фото, яке опублікував Корбан, - «арештантське» застілля з нардепами Денисенком, Філатовим і Купрієм. Ось тільки для правдоподібності картинки про корбанівські муки сухарів і чефіру на столі бракує.

Схожі новини