УПЦ КП і УАПЦ починають переговори про об'єднання

  • 13.04.2015, 12:38
  • 2 145

Таке злиття може означати грандіозний крок до створення найбільшої церкви православного світу

Українська православна церква Київського патріархату та українська автокефальна православна церква розпочинають переговори щодо об'єднання в єдину помісну українську церкву. Про це заявив місцеблюститель Української автокефальної православної церкви митрополит Макарій? пише ТСН.

Уже найближчим часом має розпочатися історичне об'єднання православ'я в Україні, що закладе фундамент для створення єдиної помісної церкви. Йдеться про Українську автокефальну православну церкву та Українську православну церкву Київського патріархату. Обидва очільники церков — не проти цього. І готові почати процес уже після Великодня.

Як відомо, центром світового православ'я є Константинополь, або — Вселенський патріархат. І нещодавно саме тут Вселенський Патріарх Варфоломій у розмові з українськими ієрархами прямо сказав, що вірить в об'єднання української церкви в єдину помісну і навіть готовий надати їй статус автокефалії. «Я твердо вірю, що українські церкви об'єднаються і Україна в найближчому майбутньому буде мати єдину помісну церкву», — зазначив Вселенський Патріарх Варфоломій.

Зазначимо, шо українське православ'я зараз розділене на три частини: Українська православна церква Московського патріархату, Українська православна церква Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква. Остання значно менша за перші дві. «Автокефали» нещодавно втратили предстоятеля — помер митрополит Мефодій і зараз церква перебуває на роздоріжжі. Але напередодні Великодня місцеблюститель Української автокефальної православної церкви Макарій заявив, що їхня церква хоче почати процес об'єднання з УПЦ Київського патріархату. В інтерв'ю телеканалу ТСН він навіть вказав час — одразу після Великодніх свят.

«Зараз уже той час настав, щоби реально не процеси починати, а реально діяти. Не треба дармувати жодного дня. Треба зустрічатися, розмовляти і робити реальні кроки. Я готовий до того (об'єднання церков). Тому що розумію, що то потрібно Україні. Ой, як потрібно!», — підкреслив місцеблюститель Української автокефальної православної церкви митрополит Макарій.

«Автокефали» навіть зняли всі дражливі умови, що обговорювали раніше. Зокрема, щодо відходу Філарета з посади глави об'єднаної церкви. Більше того, тепер УАПЦ готова об'єднатися з Київською патріархією, взагалі не претендуючи на керівні посади в УПЦ КП. «Умови є. Умови будуть виникати. Різні умови. Я не претендую і не буду претендувати на керівництво. Я готовий поступитися. Готовий чимось більшим поступитися», — сказав митрополит Макарій.

Між тим предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет заявив, що якщо автокефальна церква хоче об'єднуватися, то потрібно починати діалог і предметно говорити про об'єднання. «Хочете об'єднуватися, давайте об'єднуватися, а не просто говорити заради самого об'єднання, а об'єднання до цього часу немає. Тому ми чекаємо їх», — підкреслив предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет.

Слід відмітити, що таке злиття УАПЦ із УПЦ Київського патріархату може означати грандіозний крок до створення найбільшої церкви православного світу.

Джерело: ZAXID.NET.