Президент провів зустріч із Президентом Франції та Канцлером ФРН

  • 06.02.2015, 10:56
  • 834

Президент Петро Порошенко провів зустріч із Президентом Французької Республіки Франсуа Олландом та Федеральним канцлером ФРН Ангелою Меркель, які прибули до Києва для обговорення шляхів мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

На початку зустрічі Петро Порошенко подякував Ангелі Меркель та Франсуа Олланду за «їх суттєву участь у процесі деескалації, встановленні миру в Україні та значні спроби, які вже були зроблені, для стабілізації ситуації».

Глава держави подякував за об’єднану підтримку з боку Європи Україні. «Європейський Союз демонструє єдність та солідарність в українському питанні. Це надзвичайно для нас важливо», — наголосив Петро Порошенко.

Президент зазначив, що сьогоднішні переговори з Канцлером Німеччини та Президентом Франції «дають надії, що буде результат у припиненні вогню».

Глава держави наголосив, що всі сторони мають виконувати Мінські домовленості, які передбачають негайне припинення вогню, звільнення всіх заручників, закриття кордонів, вивід всіх іноземних військ з української території, запуск політичного процесу шляхом проведення місцевих виборів за українським законодавством на окупованих територіях. Також Президент відзначив необхідність серйозних кроків для економічного розвитку регіону, включаючи вільну економічну зону, відновлення соцвиплат та, що дуже важливо, гуманітарної місії.

Президент Петро Порошенко провів понад п’ятигодинні переговори з Федеральним Канцлером ФРН Ангелою Меркель та Президентом Франції Франсуа Олландом.

Сторони підтримали мирне врегулювання конфлікту в Донецькій та Луганській області і висловили сподівання, що і Росія зацікавлена в цьому.

Петро Порошенко, Ангела Меркель та Франсуа Олланд обговорили шляхи реалізації Мінських домовленостей, які є основою вирішення конфлікту і напрацювали спільні пропозиції щодо подальших кроків.

Троє лідерів закликали до негайного припинення вогню, виведення іноземних військ з України, відведення важкої техніки та озброєнь, закриття кордону і звільнення всіх заручників.

Президент Порошенко закликав європейських лідерів сприяти звільненню українського пілота Надії Савченко.

Сторони також обговорили можливості розвитку діалогу в Нормандському форматі.

Схожі новини