ГПУ визнала компанію Курченка "злочинною організацією"

  • 19.08.2014, 21:07
  • 764

Прокуратура проводить розслідування за фактом створення злочинної організації СЕПЕК

Генпрокуратура проводить досудове розслідування за фактом створення злочинної організації СЕПЕК (ВЕТЕК), члени якої протягом 2010-2014 років вчинили ряд тяжких та особливо тяжких злочинів у різних сферах економіки з метою заволодіння майном державних підприємств.

Зокрема йдеться про держкомпанії, що входять до системи Міністерства інфраструктури України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, зокрема ПАТ НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Укргазвидобування», а також Національного банку України, інших державних банківських установ.

Про це на брифінгу повідомив речник Генеральної прокуратури України Юрій Бойченко, передає Еспресо.TV.

"Встановлено, що група осіб у складі декількох десятків чоловік з метою створення злочинної організації утворили групу компаній «СЄПЕК», до складу якої входили суб’єкти підприємницької діяльності, фіктивні підприємства, а також нелегальний адміністративний апарат у складі низки департаментів органів центральної виконавчої влади, які контролювали вчинення злочинів", — йдеться в повідомленні.

Також встановлено, що злочинна організація з 2009 року по лютий 2014 року організувала та здійснила реалізацію на спеціалізованих аукціонах скрапленого газу, призначеного для потреб населення. Реалізацію проводили підконтрольним підприємствам для власних комерційних потреб за заниженими цінами, різниця такої ціни у порівнянні з ринковою вартістю склала близько 1 млрд грн.

Заподіяні державі збитки від діяльності злочинної організації складають понад 3 млрд грн.

"У лютому цього року переважна більшість членів вказаної злочинної організації виїхала за межі України, де вони переховуються від органів слідства. На даний час слідством арештовані активи — грошові кошти, нерухоме та рухоме майно — на суму понад 2 млрд грн. Вживаються заходи до встановлення інших активів угрупування, які знаходяться за кордоном", — повідомляють в ГПУ.

Схожі новини