Термін повноважень президента, обраного 25 травня, складе 5 років

  • 15.05.2014, 21:16
  • 1 886

Конституційний суд України постановив, що президент, обраний на дострокових виборах 25 травня, буде мати повноваження терміном на 5 років. Про це пише РБК-Україна з посиланням на одного з суддів КСУ.

"Термін повноважень президента, обраного на дострокових виборах 25 травня, складе п'ять років", — зазначив суддя, не повідомивши подробиць рішення.

Нагадаємо, КСУ 16 травня оприлюднить рішення щодо термінів повноважень президента, обраного на дострокових виборах.

Саме рішення КСУ прийняв 15 травня, вивчивши конституційне подання 101 народного депутата України щодо офіційного тлумачення положень частин першої, п'ятої статті 103 Конституції україни у системному зв'язку з пунктом 16 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України щодо визначення терміну повноважень президента України, обраного на позачергових виборах, а також терміну проведення наступних чергових виборів президента.

Практичну необхідність у роз'ясненні та офіційній інтерпретації зазначених положень Конституції нардепи обґрунтовували неоднозначним розумінням того, на який термін обирається президент України на позачергових виборах, призначених Верховною Радою на 25 травня 2014 року, оскільки, на думку нардепів, від вирішення цього питання залежить можливість реалізації конституційного права громадян України на участь у виборах президента.

Схожі новини