Від сьогодні можна реєструвати нерухомість через пошту

  • 12.02.2014, 12:42
  • 688

Постанова Кабміну "Про затвердження порядку держреєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і порядку надання інформації з Держреєстру прав на нерухоме майно" набула чинності з 12 лютого.

Згідно з порядком, з'явилася альтернатива при поданні документів для проведення держреєстрації прав — як шляхом безпосереднього звернення заявником, так і шляхом надсилання поштою або кур'єрською службою замість існуючого безпосереднього звернення.

Крім того, передбачено проведення одночасної реєстрації права власності та речових прав, похідних від права власності, на підставі однієї заяви про державну реєстрацію прав, подати яку зможе як власник, так і правонабувач.

Також спрощено порядок проведення держреєстрації прав на новий або реконструйований об'єкт нерухомого майна, будівництво якого здійснювалося із залученням коштів від фізосіб і юросіб (розмежовані перелік документів, які має подавати особа, яка приваблює засоби (забудовник), і безпосередньо інвестор).

Крім того, порядок забезпечує проведення державної реєстрації права власності на новозбудовані чи реконструйовані об'єкти нерухомого майна, побудовані в результаті діяльності кооперативів, на підставі поданої заявником довідки про членство і про повне внесення пайового внеску.

Порядок також забезпечує проведення держреєстрації права державної та комунальної власності на об'єкти нерухомого майна, побудовані в "радянські" часи (з 1922 по 1991 рік).

Порядок надає можливість отримувати інформацію з реєстрів, які функціонували до 1 січня 2013 року в разі відсутності відомостей у Державному реєстрі прав на нерухоме майно.

Джерело: ЕП

Схожі новини