Львів готовий приймати поранених з Києва

Але наразі таких пацієнтів у лікарнях міста немає

«Отримуємо інформацію, що травмовані у сутичках з міліцією у Києві не завжди відчувають безпеку у столичних медичних закладах. Тому ми вирішили приймати постраждалих у наших лікарнях», — сказав міський голова Андрій Садовий. У середу, 22 січня, близько 14 години Андрій Садовий повідомив, що Львів починає приймати поранених з Києва. Кореспонденти «ВЗ» вирушили до 8-ї лікарні, що на вул. Навроцького, 23, та Лікарні швидкої допомоги на вул. Миколайчука, 9, аби пересвідчитись, чи є у наших лікарнях поранені.

... На території Восьмої комунальної міської клінічної лікарні, що на вулиці Навроцького, спокійно — кілька людей поблизу приймального відділення, один пацієнт, відклавши милиці, курить поблизу входу. Запитуємо, чи щось чути про потерпілих з Києва? Чоловік заперечливо хитає головою, відповідає, що принаймні між пацієнтами таких розмов нема — усе тихо. Такі ж запитання ставимо і зустрічному медичному персоналу. Відповідь та ж — інформацію, що постраждалих із Києва можуть везти у львівські лікарні, чули, але таких поки що нема.

Як пояснює “ВЗ” заступник головного лікаря з хірургічної роботи Восьмої комунальної міської клінічної лікарні Львова Ігор Стояновський, наразі до лікарні не привозили постраждалих мітингувальників зі столиці. За словами пана Стояновського, лікарня готова приймати постраждалих. Окремих палат для цього не відводять, та й загалом додаткових заходів не вживають, мовляв, лікарня і так “у повній бойовій готовності”. Лікар розповів, що тут можуть надати нейрохірургічну, хірургічну та мікрохірургічну допомогу, приймуть пацієнтів із можливими кусаними, термічними травмами, порушеннями серцево-судинного ритму тощо. Попри це, під час розмови заступника головного лікаря з хірургічної роботи з журналістами “ВЗ” відчувалося, що лікар надто напружений, навіть, можна сказати, трохи наляканий... На прохання, чи можна ввімкнути диктофон, запитав, чи так не запам’ятаємо, поводився сковано, стримано. Невідомо, чи це така природна поведінка лікаря, чи наслідки якихось зовнішніх чинників?.. Урешті-решт, обійшовши кілька відділень, поспілкувавшись з медичним персоналом та самими пацієнтами лікарні, чули одне й те саме — постраждалих київських мітингувальників наразі не завозили.

...Їдучи з території Восьмої комунальної міської клінічної лікарні Львова до Комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, що на вулиці Миколайчука, розговорилися з таксистом. Чоловік розповів, що 20 січня близько одинадцятої години дня віз київського мітингувальника. Хлопець, на вигляд років двадцяти п’яти, був не дуже балакучим, проте розповів, що знайомі з Києва порадили звернутися до львівської офтальмологічної клініки. Очі у хлопця сльозилися, шкіра навколо них була червоною... Журналісти “ВЗ” звернулися до цієї клініки, однак там цю інформацію спростували. Нам розповіли, що у них немає відповідних умов, щоб стаціонарно утримувати постраждалих із серйозними травмами очей. Водночас розповіли, що готові надати максимально можливу допомогу, якщо до них такі потерпілі звернуться.

У приймальному відділенні «лікарні на Топольній», по дорозі у травмпункт, зауважили повідомлення: “Вхід для хворих і потерпілих”. Лікарі-травматологи тут схвильовані. Кажуть, наразі ніхто з потерпілих на київському Майдані до них не звертався. За останні кілька днів найбільше звернень від людей, які отримали травми на вулиці через ожеледицю. Лише у понеділок таких зареєстрували 60 осіб, у вівторок — близько 25...

Заступник головного лікаря з хірургічної роботи Лікарні швидкої допомоги Сергій Федоренко розповів, за останню добу випадків зі стріляними ранами у нас не було. “Очні травми у Львівській області лікують в єдиному центрі мікрохірургії ока. Ви повинні знати, що інформація про пацієнтів конфіденційна. Це те саме, що ходити і розповідати, що хтось захворів на СНІД. За це — кримінальна відповідальність. Фактів, що людина отримала поранення на Майдані, ми не фіксували. Зазвичай записуємо ту інформацію, яку нам повідомляє сам хворий. Якщо бачимо, що рана нехарактерна, скажімо, що людина не могла сама собі завдати такої травми, про такі випадки повідомляємо правоохоронців”.

Схожі новини