Передплата 2024 «Добрий господар»

«Об’єднання опозиційних партій треба проводити природним шляхом, без поспіху…»

У ВО «Батьківщина» переживають, щоб після інтеграції в одну партію не було кількох «гетьманів».

У вітчизняному політикумі тільки й розмов про майбутнє об’єднання опозиційних партій «Батьківщина» і «Фронт Змін». Кажуть, це злиття відбудеться вже цього тижня. Однак багато хто із соратників Юлії Тимошенко не у захваті від такого злиття, побоюється «поглинання» «Батьківщини» людьми Арсенія Яценюка. Ходять навіть розмови про рейдерське захоплення політичного дітища екс—прем’єра, яке начебто ініційоване режисерами з Банкової і мета якого — знищити «Батьківщину». Про інтеграційні процеси в опозиційному таборі і проблеми, з якими там стикаються, кореспондент «Високого Замку» розмовляв з членом політради «Батьківщини», народним депутатом Степаном Курпілем.

—Про ОБ’ЄДНАННЯ ВО «Батьківщина», «Фронту Змін» і партії «Реформи і порядок» говорять давно,— каже пан Степан.— Спільні дії між нашими партіями тривають з початку минулої виборчої кампанії, коли було створено Об’єднану опозицію. Однак поки що не відомо, коли відбудеться об’єднавчий з’їзд. Політ—рада з цього приводу рішення не приймала. Але може прийняти його у будь—який момент…

У мене є інформація, що подано заявку на масовий захід (дехто каже про проведення об’єднавчого з’їзду), який відбудеться на Софійському майдані Києва у суботу, 15 червня. У зв’язку з цим членів ВО «Батьківщина» турбує одне невирішене питання — не знаємо позиції Юлії Тимошенко щодо того, як має відбуватися з’їзд, в який спосіб повинно відбутися об’єднання? Чули про намір внести зміни до статуту, які передбачали би посаду голови політради партії. На цю посаду, кажуть, претендує Арсеній Яценюк. У багатьох наших партійців існує побоювання, чи це правильний шлях, чи не створить передумови для виникнення ситуації, коли у партії буде «два гетьмани». Посада голови політради дає великі повноваження, а при тому, що наш лідер перебуває у в’язниці, це дає йому практично безмежні права. Є багато інших питань, на які ми чекаємо відповіді від Юлії Володимирівни.

— В який спосіб ви зверталися до неї?

— Ряд голів обласних парт—організацій «Батьківщини», народних депутатів — людей принципових, яких ніхто ніколи не міг запідозрити в інтригах чи спів—праці з владою,— написали колективного листа нашому лідерові. Чорновий його варіант (сирий, не відредагований, зовсім не той, що його відправили голові партії) якимось чином з’явився в Інтернеті. Але суть обох варіантів цього листа зводиться до наступного. Ми хотіли б знати, як бачить майбутнє об’єднання сама Юлія Володимирівна, чи погоджується вона на створення посади голови політради, чи вносить на цю посаду кандидатуру Арсенія Яценюка? Думка Юлії Тимошенко для нас дуже важлива, визначальна. Хочемо, щоб партійне об’єднання (якщо воно станеться) було «во благо». Важливо не наламати дров. Переживаємо, щоб не сталося так, як свого часу з «Нашою Україною», коли був голова партії і голова політ—ради, які згодом одне одного виключали з партії. Закінчилося все це плачевно. Не хочемо, щоб «Батьківщина» повторила такий шлях. Важливо, щоб після об’єднання наша партія стала міцнішо.

— Що думають про цю «злуку» рядові партійці на місцях? Чи згодні вони на неї?

— Недавно я був на спільному бюро Червоноградської міської і Сокальської районної парторганізацій «Батьківщини». Розмова там йшла у такому руслі: ніхто не проти об’єднання, але хотілося б, щоб цей процес відбувався природним шляхом, без зайвого поспіху, щоб ніхто не педалював його. Люди хочуть, аби було обговорено всі нюанси, з’ясовано всі проблемні питання, щоб згодом не виникло жодних несподіванок. А ще вони сподіваються на швидке, принаймні до осені, звільнення Юлії Володимирівни з тюрми. Звучали думки, що, можливо, не слід квапитися з об’єднанням, що варто дочекатися самої Юлії Володимирівни…

Виборці різко реагують на появу нових «тушок» в опозиції. Це негативно відбивається насамперед на рейтингу лідера фракції Арсенія Яценюка. Хоча всі перекінчики є вихідцями із «Фронту Змін» (за винятком Олега Канівця, який представляє «Громадянську позицію» Анатолія Гриценка. — Авт.), але, зважаючи на те, що «Фронт Змін» ішов єдиним списком, в єдиній команді «Батьківщини», зрозуміло, що іміджеві втрати несе від цього і партія «Батьківщина»…

— Повернімося до з’їзду, який начебто заявлений на найближчу суботу. Які переваги і недоліки зібрання, якщо воно відбувається просто неба? Адже з’їзд передбачає робочу, дещо канцелярську (бо є процедури), а не пафосну обстановку…

— З’їзд на площі добре проводити тоді, коли існує абсолютно повне розуміння між його учасниками, коли не виникає проблемних питань. Якщо ж є сумніви щодо форм і способів об’єднання, то, можливо, з’їзд слід проводити у приміщенні, у спокійній обстановці, без зайвої публіки і без зайвої помпи. Бо йдеться про дуже серйозну подію, яка може мати різні наслідки.

Схожі новини