Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Щоб добити Тимошенко – б’ють по її захиснику

Уже у вівторок у Сергія Власенка можуть забрати мандат народного депутата

Попри милі усмішки у розмовах з європейськими лідерами на теми демократії, українська влада продовжує брати за горло опозицію. Від політв’язнів перейшла до їхніх захисників. «Під каток» цього разу потрапив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Власенко, який допомагає оборонятися в судах колишньому прем’єру Юлії Тимошенко. Руками Вищого адміністративного суду України у нього намагаються відібрати мандат члена парламенту. «Екзекуція» призначена на вівторок, 5 березня, у будівлі ВАСУ на вулиці Московській. Власенко каже, що позбавленням депутатства, а також потенційним арештом влада готує йому «подарунок» до дня народження у четвер…

«Прошеніє» про позбавлення статусу депутата у ВАСУ подав Голова Верховної Ради Володимир Рибак — мотивую­чи тим, що, всупереч Конституції і закону, роботу у парламенті бютівець поєднує з адвокатською діяльністю, отримує додаткові доходи. Власенко заперечує це, каже, що з правничим бізнесом зав’язав ще у 2008 році. А інтереси Ти­мошенко представляє винятково як громадський захисник — на добровільних засадах, адвоката лідер опозиції має іншого (Олександра Плахотнюка). Щоб розвіяти всі спекуляції, ще 22 лютого Сергій Власенко скерував у Раду адвокатів листа з проханням анулювати його ліцензію, внісши відповідний запис у Єдиний реєстр адвокатів України. Згідно із законом, після такого звернення рішення повинно бути прийняте невідкладно. Однак цього не зробили. Зате «випадково» з’явилася скарга народного депутата від Партії регіонів Володимира Мисика, який обурювався сумісництвом свого колеги з опозиції. Як наслідок, голова Регламентного комітету Верховної Ради Володимир Макеєнко (теж «регіонал») таємно, серед ночі зібрав підписи провладної частини цього комітету (самого засідання комітету не було) з вимогою до спікера подати на Власенка до суду. Володимир Рибак з цим не забарився…

Сам Власенко за наміром позбавити його депутатства бачить активність «хлопчиків з Банкової». Вважає це їхньою реакцією на фактичний розвал «справи Щербаня», яку порушили проти Тимошенко, щоб навішати на неї вбивство, а відтак довічно засадити у в’язницю. У суді захисники Тимошенко вивели на чисту воду підставних свідків, яких «розкопала» ГПУ. Власенко також каже, що їм вдалося отримати дані, які спростовують версію прокурорів, зате вказують на причетність до вбивства Євгена Щербаня його однофамільця — колишнього губернатора Сумщини Володимира Щербаня, який виступатиме у суді свідком…

«Через два дні після вбивства, — заявив Сергій Власенко, — з рахунку компанії загиблої дружини Євгена Щербаня було списано 2 мільйони 112 тисяч 56 доларів на компанію сина Володимира Щербаня. Ці гроші були вкрадені у загиблої родини Євгена Щербаня. Вони можуть бути одним із мотивів убивства Євгена Щербаня…». За словами Власенка, у 1996 році між Володимиром Щербанем та Євгеном Щербанем виник конф­лікт — через те, що останній почав робити політичну ставку на Євгена Марчука...

Зрозуміло, такий поворот подій не влаштовує Генпрокуратуру і тих, хто дав їй замовлення засадити Тимошенко. Відтак вирішено прибрати «заваду» в особі надто діяльного захисника екс-прем’єра…

У разі, якщо Сергія Власенка позбавлять мандата народного депутата, це буде відчутний удар і по самій Тимошенко. Власенко не тільки був ефективним її захисником, який давав подіям навколо підзахисної і політичні оцінки, а й також одним із небагатьох її комунікаторів з вільним світом. Через Власенка Тимошенко оперативно доносила свої думки до однопартійців, до західних лідерів і отримувала взамін інформацію з місць. Втрата депутатського посвідчення означатиме, що Власенку тепер буде значно складніше пробиватися до своєї підзахисної, а також у різні інстанції. Надзвичайно вразливим робить Власенка і втрата недоторканності — через будь-яку провокацію його можуть скрутити на вулиці і запроторити за ґрати…

Війна проти найближчого оточення Тимошенко («наїзди» відбуваються і на одного із заступників голови партії «Батьківщина», «міжнародника» Гри­горія Немирю) триває не перший день. Власенко постійно стає жертвою чорного піару, провокаціями його обклали з усіх боків, у тому числі у приватному житті. Під надуманими приводами планують порушити проти нього три кримінальні справи — начебто за розбій, хуліганство, невиконання рішення суду. У Власенка забрали закордонний паспорт, через що не може поїхати за кордон, зокрема у Європейський суд. В Інтернеті з’являлися сфабриковані відеоролики про начебто романтичні взаємини Власенка з Тимошенко у камері СІЗО. До провокацій проти опозиціонера підключають його колишню дружину, якій надають ефір для того, щоб поливала його брудом. Власенка тероризують замовні хулігани, які обливають його зеленкою. Періодично у провладних ЗМІ з’являються видумані інтерв’ю захисника Тимошенко, які компрометують його…

Коли все це не спрацювало, Власенка вирішили «добити», вижбурнувши з парламенту.