Політика для Порошенків – справа сімейна

Батько – позафракційний, син – опозиційний

Родина Порошенків пустила глибоке коріння у великій політиці. Депутатом парламенту є найвідоміший із цього сімейства — колишній міністр економічного розвитку та торгівлі, екс-секретар РНБОУ, власник кондитерських фабрик, автомобільних заводів і ЗМІ Петро Олексійович. А от у Вінницькій обласній раді династію Порошенків представляють два тезки Олексії — дід і внук. Старший, Герой України, три роки тому пройшов у раду від «Єдності», а молодший минулої неділі — від Об’єднаної опозиції «Батьківщина».

Значною МІРОЮ завдяки авторитету батька 28-річний Олексій Порошенко на проміжних виборах 24 лютого досяг вражаючого результату. За попередніми даними, набрав 77 відсотків голосів з числа тих, хто прийшов на виборчі дільниці. Він начисто переграв свого основного конкурента — голову Бершадської райдержадміністрації Михайла Бурлаку. Керівнику району, попри задіяний адмінресурс, віддали свої симпатії всього 18,4% виборців. У Вінницькій облраді Олексій Порошенко-молодший заповнить вакантне місце, яке з’явилося у грудні 2012 року після того, як мандат народного депутата виборов позафракційний мажоритарник Григорій Заболотний.

Минулої неділі на Вінниччині відбулися ще одні вибори до обласної ради, в окрузі, який після входження до парламенту звільнив екс-губернатор Олександр Домбровський. На них із 65 відсотками набраних голосів переміг представник Партії регіонів — голова Калинівської райдержадміністрації Василь Поліщук. Він випередив опозиційного конкурента — Костянтина Васюка зі «Свободи» (31,5%).

Щодо 28-річного Олексія Порошенка експерти кажуть, що це не остання його політична перемога. Не виключено, що незабаром на рідній Вінниччині молодий політик спробує поборотися за пропуск до Верховної Ради. Це може статися у тому випадку, якщо його батько переможе на виборах міського голови Києва. Або, чого доброго, почне успішний похід за президентською булавою і в такий спосіб звільнить рідний округ.

Схожі новини