Передплатити Підтримати

Сотня дорослих іграшок і півсотні дитячих


На Тернопільському фестивалі ляльок кожна четверта лялька отримала відзнаку

У Тернополі завершився перший Фестиваль ляльок.

У його програмі були майстер-класи від відомих майстрів-лялькарів, презентації, зустрічі, круглі столи…

Але найпомітнішою «родзинкою» фестивалю стала єдність дорослих та маленьких прихильників ляльок.

У конкурсі взяли участь

150 саморобних іграшок — 100 від дорослих майстрів та 50 дитячих. Ці роботи — найкращий доказ єдності України, бо вони приїхали до Тернополя з усіх куточків країни. Ось лише деякі адреси: Полтава та Гребінка Полтавської області, Хмільник та Бар Вінницької області, Луганськ та Свердловськ Луганської області, Кривий Ріг Дніпропетровської, Маріуполь Донецької, Сміла та село Легедзине Черкаської, Ніжин Чернігівської, село Жовтневе Волинської області, з Тернопольської області разом з Тернополем — Кременець, Підволочиськ, села Скорики та Більче-Золоте, а також міста Київ, Житомир, Галич, Кам’янець-Подільський, Львів, Ужгород…

У номінації «Авторська іграшка» перемогла Олена Тимченко. Серед майстрів ляльок-мотанок найкращими визнано роботи Надії Волощук. Перше місце у номінації «Лялька за творами Т. Г. Шевченка» дісталося Мирославі Гірняк. Лялькарка Оксана Сагалюк створила найкращу колекцію «Лялька — герой літературного твору», а серед претендентів на перемогу у «Національній традиційній іграшці» перемогла Наталія Бойко. І це лише незначна частина переможців. Більшість робіт майстрині залишили Тернопільському музею національної іграшки.

В одеському автобусі їде жінка і на підвищених тонах розмовляє по мобілці:

- ...Ти уявляєш, Софочко, заходжу я в нашу спальню, а він там на нашому ліжку з сусідкою! Я навшпиньки прокралася на кухню, взяла... Ой, Софочко, вибач, моя зупинка, я в шостій з роботи їхатиму і далі розповім.

Шоста вечора. Та сама жінка сідає в автобус, в салоні знову усі ті ж обличчя, услід заскакує захеканий мужик, ледь переводить дух:

- Я не спізнився? Глянув на жінку і каже:

- Що дивишся на мене? Давай дзвони Софочці!

l

Вранці приходить смс: “Абонент знову в мережі. Ви можете йому зателефонувати”. Ага, дзуськи! Я вже протверезів...

l

Зустрілися троє друзів і починають вихвалятися:

- Я свою дружину відправив на відпочинок в Туреччину! — каже перший.

- А я в Єгипет, — підхоплює другий.

- А я... — запнувся третій. А я зі своєю... сам ceкcом займаюся!

Фото оргкомітету фестивалю