Передплатити Підтримати

На Йордан у Верещицю приїхали іноземці


Понад шість тисяч осіб взяли участь у «Йорданському святкуванні-2013», яке відбулося у відпочинковому комплексі «Верещиця», що території Яворівського національного природного парку. Тисяча з них пірнули у крижану купіль. Занурилися в освячену воду біля сотні дітлахів, десятки жінок. Всі, хто цього дня, омився благодатною йорданською водою, вірять, що протягом усього року забудуть про ліки.

Першим у йорданську купіль, яку освятили священики різних конфесій, ступив киянин Петро, який спеціально приїхав на галицьке Водохреще за півтисячі кілометрів. Його почин підтримали сотні жителів навколишніх сіл і містечок, а також гості з Донеччини, Запоріжжя, Луганщини. Красу цього дійства високо оцінили також поляки, росіяни, які приїхали помилуватися українськими традиціями. Захопили їх колядки, щедрівки біля йорданського багаття (колядувальники отримали презенти від народного депутата Лідії Котеляк), частування святковими пампухами просто неба.

А започаткував такі масові йорданські фестини на лоні природи директор Яворівського національного природного парку, заслужений природоохоронець України Михайло Біляк. П’ять років тому він перебував на курсах у Секретаріаті президента, брав участь у «моржуванні» перших осіб держави у Гідропарку. Тоді й загорівся бажанням прописати такий елемент і на рідній Яворівщині. Йорданські купання-святкування прижилися, набрали всеукраїнського масштабу.

Галина РОСЬ

Іван ФАРІОН

Фото Світлани ПЛЕСАК