Із порожніх бляшанок – казкові персонажі


У руках полтавчанина Василя Педаша та його внуки Аліни баночки з-під пива перетворюються на роботів, лицарів чи інших цікавих героїв

Хто вперше проходить повз будинок по бульвару Нестерова в полтавському мікрорайоні Браїлки, неабияк захоплюється великими металевими роботами, блискучими лицарями й іншими персонажами популярних мультфільмів, котрі постали у глибині подвір’я.

Таких персонажів науки і кіно склеює місцевий мешканець Василь Педаш (колишній військовослужбовець) разом з онукою — ученицею 7-го класу Аліною Анточ.

З чого починалося таке захоплення? Якось Алінка попросила дідуся зробити щось цікаве — скажімо, фігурку якогось чоловічка. Дівчинка намалювала на папері, як уявляє майбутнє казкове створіння. За ескізом Василь Іванович і виготовив робота. А далі пішло-поїхало…

Творчість неабияк «засмакувала» й онуці. Так і працюють: Аліна малює майбутню казкову істоту чи історичного героя, ретельно миє баночки. А вже потім доводиться склеювати фігуру.

Раніше майстри самі збирали матеріал. Тепер же допомагають друзі, сусіди і навіть незнайомі, приносячи порожні баночки з-під різних напоїв. Усім хочеться підтримати діда та школярку. Дехто віддає дари в руки, інші просто вішають на паркан. Згодом з них народжуються цікаві витвори.

За роки таких речей назбиралося стільки, що не поміщалися в будинку.

Вихід із ситуації знайшла Алінина бабуся, запропонувавши виставити все це добро надвір. Рішення виявилося вдалим, бо тепер побачити фантазійні витвори можуть багато людей. Дуже часто з ними фотографуються.

Залізні лицарі вартують обійстя своїх творців в усі пори року. Не страшні їм ні дощ, ані сніг. Хіба влітку, під гарячим сонцем, дещо блякнуть кольори.

Майже на рік частина чудернацьких фігур з будинку на бульварі Нестерова переїхала до полтавської міської бібліотеки-філії №6. Виставлені у фойє фігури спричинили справжній фурор серед користувачів книгозбірні.

Своїм прикладом автори вкотре показали, що навіть непотріб можна перетворити на щось цікаве і красиве, котре пробуджуватиме інтерес, даруватиме ближнім естетичну насолоду. Достатньо лише трішки фантазії та бажання працювати.

Наталія ЖОВНІР. Фото автора