Передплатити Підтримати

Львову урочисто передали Вифлеємський Вогонь Миру


Сьогодні, 17 грудня, представники національної скаутської організації «Пласт» передали міському голові Львова Андрію Садовому Вифлеємський вогонь миру. Передача відбулась у кабінеті мера.

Вифлеємський Вогонь Миру — міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового, метою якої є поширення символічного вогню, запаленого на місці народження ісуса Христа.

Вперше Вогонь до України потрапляє ще 1992 року, але як приватна ініціатива окремих пластунів.

Офіційно відлік ведеться від 1998 року, коли Вогонь передали в Україну на митному переході. Вифлеємський Вогонь, який символізує тепло, мир, злагоду і сподівання, Україною поширює скаутська організація «Пласт». Вогонь передають від міста до міста й заносять у церкви, державні установи, школи, сиротинці, лікарні.

У грудні 2005 року вперше, після традиційних обмінів дарунками та фото, делегація польських скаутів- харцерів у складі 50 осіб перетнула україно-польський кордон та поїхала до Львова, щоб разом з пластунами запалити Вифлеємським Вогнем лампадку у Соборі святого Юра.

Вогнем з Вифлеєму люди можуть запалити свічки вдома на Святу Вечерю. Крім того, Вогонь заносять до сиротинців, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх рідних, могли відчути тепло Вифлеємської зірки.

Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану — до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю.

Вифлеємський Вогонь урочисто передали львівській молоді в Домініканському соборі та принесли на львівський Євромайдан.

Фото Мирона Маслюка

Ще більше новин від «Високого Замку»?
Долучайтеся до нас у Telegram