Передплатити Підтримати

Коляда по-донецьки


У різдвяні дні на філологічному факультеті Донецького національного університету лунали колядки. Студенти третього курсу «Української мови і літератури» вітали викладачів і працівників університету дзвінкоголосим виконанням народних пісень у супроводі скрипки.

Звіздар, янголи, коза, цигани, гарні дівчата у народному вбранні та намисті... Співали «Добрий вечір тобі» і «Щедрик, щедрик, щедрівочка». «Зіркою» свята стала біла пухнаста кізка. Дівчата «переосмислили» давній обряд «водіння Кози». Кізонька у студентській інтерпретації — лінива студентка, яка страшенно боїться екзаменаційної сесії: «Ой, як сесію складати, нема сил мені стрибати! Цілий семестр я гуляла і «хвостів» тих назбирала! Кажуть усі викладачі: «Тепер, кізонько, скачи!».

Викладачі за такий експромтний виступ іспитів не ставили, але цукерками студентів пригостили. Таке колядування в університеті може стати традиційним, адже вечорниці, тематичні свята, присвячені Тарасу Шевченку чи Іванові Франку, патріотичні донбаські студенти проводять протягом цілого року.

Студентів-колядників викладачі вітали зі здивуванням, щирою радістю і захопленням.

Доцент Ольга ХАМЕДОВА, Донецьк

Фото автора