Передплатити

У Львові відбувся найароматніший фестиваль кави!


У місті Лева відбувся найароматніший фестиваль країни — VI Міське свято «На каву до Львова». Відтак, з 28 по 30 вересня, площу Ринок (північна сторона) заполонила справжня кавова атмосфера, яку відчули тисячі львів’янин та гостей міста.

Цьогоріч відвідувачі свята мали змогу відвідати рекордний кавовий ярмарок за всю історію Львова. Найкращі львівські кав’ярні приготували тонни найсмачнішої кави з усього світу.

Свято пригощало 43 кілограмовим кавовим тортом під час відкриття Кавового Ярмарку. Спекла смачний подарунок кав’ярня «Лігумінка» за спеціально створеним до свята рецептом, який поєднує в собі тонкий присмак шоколаду, кавового лікеру, справжньої меленої кави з додатком делікатних вершків та легким відтінком меленого цинамону. Це були найсолодші осінні вихідні у Львові!

А також, найкраща львівська кав’ярня 2009-2010 років «Світ Кави», спеціально для VI Міського свята «На каву до Львова» створила ексклюзивну кавову суміш. Склад святкової суміші містить особливі сорти кави, які обсмажувались просто перед покупкою!

Новинкою цьогорічного свята була облаштована на ярмарку кавова пошта «Зі Львова з любов’ю». Особлива пошта дала змогу усім бажаючим відправити авторські кавові листівки від художників Іванки та Олександра Войтовичів «Art Atelier Voytovych» з серця найромантичнішого міста у будь-яку точку планети.

На святі був сюрприз і для маленьких гостей. Протягом дня найменших відвідувачів розважали незабутні ігрові атракціони та веселі клоуни театру «Wagabunda», які приїхали до нашого міста з Кракова.

Особливі враження у гостей свята були від гігантських барабанів, які є найбільшими у світі та занесені в книгу рекордів Гіннеса. Щастить побачити таке у Львові! Вистави польського театру «Makata» зуміли здивувати кожного глядача!

У другий день свята відбувся традиційний Кавовий тур. Розпочалось святкування з прибуття Королівського кортежу, з якого вийшли Кавові Король та Королева, які вирушили у тур за пошуками найгостиннішої кав’ярні із найсмачнішою кавою. Вражаючими були костюми коронованих осіб! Цього року це дизайнерське вбрання від дизайнера LvivFashionWeek — Ельзи Вербовської.

Тисячі відвідувачів не переставали дивуватись рекордному Кавовому ярмарку. Стільки ароматної кави, кавових солодощів та напоїв, кавових дизайнерських сувенірів — на одному ярмарку!?

Вражаюча програма кавових вихідних: ароматна кава, драйвова музика, виступи гуртів «AndrewKohanBluesProject», «Віртуози Львова», «Дикі серцем» та вечірній кавовий кінопоказ від мистецької формації Wiz-Art — і це все лише під час VI Міського свята «На каву до Львова».

Також в рамках VI Міського свята «На каву до Львова» відбувся ІI Західноукраїнський Чемпіонат Баріста. Перемогу у Чемпіонаті здобув Назарій Шоляк від кав’ярні «Креденс кафе». Переможець отримав головний приз, а саме поїздку до Києва, щоб здобути перемогу на Національному Українському Чемпіонаті Баріста.

На чемпіонаті змагалися найкращі баріста зі Львова та західного регіону України, зокрема представники кав’ярень, що беруть участь у святі. Очолював суддівську колегію ІI Західноукраїнського Чемпіонату Баріста Руслан Якубов (м. Київ), неодноразовий чемпіон, досвідчений суддя, національний тренер Nestle. Чемпіонат відбувається за підтримки«Julius Meinl Coffee», «Nuova Simonelli», кафе «Кентавр», кав’ярні «Світ Кави» та «KREDENS CAFE».

Нагадаємо, що в рамках свята відбувається традиційне голосування за номінацією «Найкраща кав'ярня 2012 року»

Голосування проходить в три способи: голосування у кав’ярнях з допомогою бюлетенів — 50%, голос кавових Короля та Королеви — 10% та інтернет-голосування — 40%.

Кав’ярня «Світ кави» перемогла у конкурсі та стала найкращою кав’ярнею року. Окрім цього, львівські кав’ярні стали переможцями і в інших номінаціях:

 • Номінація «Кава в турці»: кав’ярня «На бамбетлі»;
 • Номінація «Кава з собою»: Kredens kafe;
 • Номінація «Гостинна кав’ярня»: кафе «1»;
 • Номінація «Кавова легенда Львова»: «Кентавр»;
 • Номінація «Відкриття року»: Esse Floresse;
 • Номінація «І до кави»: «Лігумніка»;
 • Номінація «Мистецька кав’ярня»: «Штука».

Усі номінанти отримали почесні грамоти, а переможець отримав також квиток на осінні «Рестопрактики» — міжнародну зустріч рестораторів.

Участь у номінації «Найкраща кав`ярня 2012» брали кав’ярні: «На бамбетлі», «Світ кави», «Віденські булочки», «Kredens Cafe», «Львівська копальня кави», «Esse Florese», «Віденська кав’ярня», «Кілікія», «Кафе 1», «Лігумінка», «Львівські пляцки», «Манускрипт», «На бамбетлі», «Солодка скриня», «Штука», «Штрудель хаус», «Цукрарка».

VI Міське свято «На каву до Львова» — рекордне свято кави за всю історію Львова! Свято мовою цифр:

 • Протягом трьох днів площу Ринок відвідало 115 тис. львів'ян та гостей свята.
 • Випито понад 300 тис. філіжанок кави.
 • 2736 голосів було віддано у інтернет-голосуванні, 4641 бюлетнів було вкинуто в урни під час голосування протягом кавового туру. Переможцем стала кав’ярня «Світ кави».
 • «Львівська Кавова пошта» надіслала 3571 лист, з яких понад 300 на американський континент.
 • Свято безкоштовно пригощало усіх бажаючих 43 кілограмовим кавовим тортом.
 • 50 львівських кав’ярень створювали святкову атмосферу в рекордному Кавовому ярмарку. Продано 2,5 тис. кілограм фестивальної кави та 15 тонн львівських солодощів.
 • Участь у культурній програмі свята взяв театр «Makata», 8 гігантських 4-метрових барабанів якого внесено в книгу рекордів Гіннеса.
 • В рамках свята відбувся II Західноукраїнський Чемпіонат Баріста, в якому взяла участь рекордна кількість майстрів з приготування кави — 15 баріста. Перемогу здобув Назарій Шоляк з «Креденс кафе».

Рекордне свято — рекордні результати!

Організатор: компанія «Дік-Арт». Фото з архіву компанії «Дік-Арт».

Сайт свята: www.coffeefest.lviv.ua.